SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készíts mécsestartót gyöngyökből!

Hollenczerné Balogh Ilona [cikkei] - 2017-11-21
Hamarosan meggyújtjuk az első adventi gyertyát. Szeretném, ha idén kicsit más lenne az adventi koszorúd... pl. gyöngyből készítenéd a mécsestartókat. Nem tudom, hogy mennyire vagy rutinos a gyöngyfűzésben, ezért most egy egyszerű mintát fogok megmutatni.

A karácsony színei igen változatosak, de talán a piros-arany variáció a legnépszerűbb. Most én is ilyen gyöngyöket használok. A mécsestartó mutatósabb, ha fémgyöngyökkel dolgozol. Piros és arany rizsgyöngy, 6 mm-es piros és arany, illetve 4 mm-es piros fémgyöngy van a tálkákban. És a lényeg még a rézdrót, amely 0,35 vastagságú és 160 cm hosszú. Fontos, hogy vastagabb drót legyen, mert így lesz szebb a tartása a mécsestartónak.  


Az enyhén félbehajtott drótra fűzz 1 db 6 mm-es piros gyöngyöt, 2 db arany rizsgyöngyöt és még 1 db 6 mm-es piros gyöngyöt! Ezeket „leengedted” a drótra. Most pedig az egyik drótszálra tegyél 2 db arany rizsgyöngyöt, de ne engedd le, hanem a másik dróttal szemből bújj bele a rizsgyöngyökbe! Húzd szorosra, ügyelj arra, hogy drótszálak egyenlő hosszúak legyenek! 


A következő lépésnél a jobb és a bal oldalra is 1-1 db 6 mm-es piros gyöngy kerül. Aztán újra 2 db arany rizsgyöngy következik, amelynél szembe fűzzük a drótokat. 


Ezt a lépéssort ismételd addig, amíg oldalt 17 db piros gyöngy lesz! 


Most következik a zárás… Jobbra és balra 1-1 db piros gyöngy kerül, de most az első 2 db arany rizsgyöngyökben zárunk. (18 db piros gyöngy van körben.)


Húzd szorosra a drótot! Bármelyik dróttal bújj bele a következő piros gyöngybe, aztán pedig a 2 db rizsgyöngybe!  Ha jól csináltad, akkor most ugyanazon az oldalon van a 2 drótszál. És közöttük 1 db piros gyöngy van. Ebbe a gyöngybe bújj bele a drótokkal jobbról is és balról is! A drótok most ugyanabban a piros gyöngyben vannak.

A szoros zárás előtt próbáld meg, hogy belefér-e a mécses! Picit szorul, de ha jól számoltál, akkor pont jó! Amennyiben gyertyára tennéd, ami jóval szélesebb, akkor hosszabbra kell készíteni a keretet, de arra ügyelj, hogy a szélén lévő piros gyöngyöket csak kettesével növelheted, mert úgy jön ki a díszítőág pontosan.

Az egyik drótra fűzz 1 db piros rizsgyöngyöt, 1 db 6 mm-es arany gyöngyöt és 3 db 4 mm-es piros gyöngyöt! Azután fordulj vissza, vagyis bújj bele a felülről az arany gyöngybe és fogd meg a 3 db kicsi gyöngyöt és közben húzd a drótot! Így tudod a helyére húzni a gyöngyöket szorosan. Ügyelj arra, hogy szoros legyen, mert ez a dísze a mécsestartónak és nem szép, ha látszik a drót!


Fűzz fel még 1 db piros rizsgyöngyöt és 1 piros gyöngyöt kihagyva a következőbe bújj bele! Egy kis díszítőág elkészült. 


Folytasd a fűzést körbe! Ha már kicsi a drótod, akkor a másik drótággal dolgozz tovább az ellentétesen!


Amikor körbeértél, akkor újra egy piros gyöngyben találkoznak a drótjaid. Most a két oldalon látható 2-2 arany rizsgyöngybe bújj bele és a másik oldalra érve, további gyöngyökbe bújva kicsit fűzd el a drótokat! 


Elkészültünk a mécsestartóval. Készíts még 3 db-ot és teljes lesz az adventi koszorúd!

A mécsestartót elhelyezheted úgy, hogy a díszítőágak alul vannak, mintha talpacskája lenne a tartónak. És lehet felül is, ekkor olyan, mintha gallérja lenne.

A fűzést segíti a mécsestartóról készített videó is. 


További mécsestartó ötleteket találsz a Mesés gyöngyök blogomon.
Fűzzél a karácsonyfádra is gyöngyös díszeket, csillagokat

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja