SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyöngybetűs VAKÁCIÓ!

Hollenczerné Balogh Ilona [cikkei] - 2017-06-28
Néhány napja véget ért a tanév és elkezdődött a vakáció. Minden gyerkőcre vár a nyári szünet, amelynek mindenki örül, de a szülőknek gyakran komoly problémát jelent a gyerekek nyári felügyelete. Akikhez közel lakik a nagyi és már nyugdíjas, ott megoldódik ez a probléma. Mások próbálkoznak különböző nyári táborokkal, de ezek csak 1-2 hét megoldást jelenthetnek.

Azoknak is könnyebb dolguk van, akiknél a gyerkőcnek van valamilyen kedvenc tevékenysége. Ez lehet sport, sütögetés, kertészkedés, valamilyen kreatív hobbi. A nagyobbak általában együtt mulatják az időt, hol hasznosan, hol „csak úgy” telik. Néhány hétig még a semmittevés is jól esik, aztán felüti a fejét az unalom…  :(

Unalom ellen 2 programot ajánlanék… az egyik a palacsintasütés! A nagyobb gyerekek sütik, a kicsik pedig megtöltik finom lekvárral vagy kakaóval. Jó étvágyat kívánok!


Fotó: RitaE / pixabay

A sütögetés és evés után jöjjön egy kicsit másmilyen alkotás! Fűzzünk gyöngybetűket! Ahol kisebb gyerek van a családban, sokat fog segíteni a betűk megtanulásában is. :)

Gyöngybetűs VAKÁCIÓ-t ígértem, akkor kezdjük is el! Kezdjük az elején, a „V” betűvel!

A „V” betű narancssárga színű lesz, 4 mm-es viaszgyöngyöt használok és 2 db 80 cm hosszúságú 0,35 vastagságú rézdrótot. Az egyik drótra fűzz 4 db gyöngyöt és az utolsóba szembe fűzéssel bújj bele a másik drótággal! Ügyelj arra, hogy a drótszálak egyenlő hosszúak legyenek! 
 
 


Jobb és bal oldali drótra fűzz 1-1 db gyöngyöt! Utána pedig még 1 db gyöngyöt fűzz fel szembe fűzéssel! 

Már elkészült a 2. négyes gyöngy, fűzz hozzá még, hogy összesen 8 db legyen!

Helyezd magad elé így, és most „kanyarodunk”… A lefele mutató drótra fűzz 2 db gyöngyöt és a másikkal bújj bele! Húzd szorosra! 


A felfelé mutató dróttal bújj bele az utolsó négyes jobb oldali gyöngyébe! Vigyázz, hogy ne keletkezzen hurok, amikor áthúzod! 


A lefelé mutató drótra tegyél 2 db gyöngyöt és a másikkal szemből bújj bele! 


Az előzőhöz hasonló módon fűzz összesen 8 db négyest!  


Készíts még egy ugyanilyen „V” betűt, de most majd a jobb oldalon látható betű szerint oldalt zárj! Helyezd egymás mellé a kettő „V” betűt és most összevarrjuk… A jobb oldali „V” betű balra mutató drótjára tegyél 1 db gyöngyöt és utána bújj bele a másik betű tetején látható gyöngybe! 


A következő lépés, egy újabb gyöngyöt tegyél rá szembe fűzéssel!


Mind a kettő oldalon bújj bele a képen látható gyöngyökbe!


Újabb gyönggyel zárd a négyest! 

Most már egymáshoz hajthatod a kettő „V” betűt és a belső felén haladva a képen látható módon varrd össze! Jobbra és balra mindig belebújsz a gyöngyökbe, utána pedig 1-1 gyönggyel zárunk, amíg végig nem érsz teljesen. 

Amikor elkészültél a „V” betű belső felével, akkor fordulj vissza egy négyesnyit, és abban fűzd el a drótot! Most a betű külső felét kell összevarrnod, az előzőhöz hasonló módon. 

Itt is, ha végig értél, akkor fűzd el a drótot, mielőtt levágnád! 


Az elmúlt napokban már többféle betűt fűztem, amennyiben kíváncsi vagy rá, akkor itt megtalálod a leírásokat: http://www.mesesgyongyok.hu/tag/betuk/

Néhány betűnek már ismerjük a fűzését, hamarosan különböző szavakat tudtok majd alkotni.

Addig is jó pihenést kívánok a nyárra, hurrá itt van a …


 

Legyen mesés a nyári szünetetek!
Jó nyaralást, kirándulást, alkotást kívánok! 

Hollenczerné Balogh Ilona
a Mesés gyöngyök blog írója

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja