Barackos gombóc
Kovács Anna [cikkei] - 2011-06-03
Gyümölcsből sok mindent lehet készíteni, pl.: gombócot...
Hozzávalók:
- 1 kg főtt burgonya, krumplinyomón áttörve
- só
- 1 tojás
- liszt
- zsemlemorzsa
- olaj
- fahéj
- sárgabarack
A főtt, áttört burgonyát langyosra hűtöm, kevés sót adok hozzá, 1 tojással és annyi liszttel tésztává gyúrom, hogy ne túl puha, de ne is kemény tésztát kapjak.
A tésztát kinyújtom, egyforma kockákra vágom, mindegyik közepébe 1 db felezett sárgabarackot teszek, fahéjjal meghintem és gombóccá formálom.
A gombócokat forró vízben addig főzöm, amíg feljönnek a víz tetejére, ekkor szűrőkanállal a morzsába szedem őket.
Morzsa elkészítése:
Kevés olajon 20 dkg zsemlemorzsát aranyszínüre pirítok.
Tálaláskor porcukrot kínálok mellé.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Diós palacsinta
Következő hír
Kakaós kalács
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: