SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Madártejes palacsinta recept

Nyitrainé Fund Virág [cikkei] - 2011-05-13
Szeretitek a madártejet? És a palacsintát? Netán a kettőt együtt?

madartejes_palacsintaMit ne mondjak, gyermekkorom óta, amióta az eszemet tudom, egyik kedvenc desszertem a madártej. Kedvencem a tetején a fehér gombóc volt, szerencsére öcsém pont ezt nem szerette, így enyém lehetett a java. Én mindig megettem melegen, mert nem tudtam megvárni amíg kihűl. Aztán, a kamrában mindig megtaláltam apám adagját, aki sokáig nem ette meg, aztán már soha, mert végül elkunyeráltam az ő részét is.


Tehát madártejes palacsintát ígértem a címben, hát legyen...

Végy egy pár palacsintát, úgy értem süss ki párat, de nem kell sok, mert ebből egyszerre nem bírsz megenni túl sokat, egy átlagembernek kettő elég, én azért négyet legyűrök, mert az ízeknek nem bírok ellenállni.

madartejes_palacsinta1 madartejes_palacsinta3


A palacsintatésztát másképp készítem egy csöppet, de csak ami a tojásokat illeti. Tehát, mondjuk ha 1liter tejből, 3 csomag vaníliapudinggal és 7 ek. cukorral sűrű pudingot készítünk, akkor ennyi mennyiséghez legalább 8 krédlitojás vagy 5 átlagos tyúktojásnak a tojásfehérjéit veszem a habhoz. A hab úgy készül, hogy egy keverőtálban a tojásfehérjéket addig verem, míg kemény nem lesz, és a tálból, ha fejre állítom is, ki nem esik. Azért ezzel, gyakorlatlan háziasszonyok óvatosan próbálkozzanak!

madartejes_palacsinta_Tehát kifőzöm a pudingot, igyekszek nem odaégetni, mert az gyorsan összejön, s ha a kemény habot idejében felvertem, akkor az éppen abban a pillanatban készen levő pudingba beleforgatom. Először óvatosan, gyengéden, előbb nagyobb habgombócok legyenek, s ha látjuk, hogy kemény lett a hab, akkor rendesen belekeverem. Az eredmény egy habosított vaníliapuding, ez a madártej alapunk. Mivel a madártejet pudingból készítettük s nem tojásból, mint az eredetit dédanyáink, ezért megmaradt a tojások sárgája, na én ezt használom fel, a palacsintatésztába. S ha szép sárga falusi tojásunk van, kapirgáló tyúkoktól, akkor abban hiba nem lesz, s a palacsintatésztánk aranysárga lesz.

A palacsintákat bőven megtöltjük a madártejjel, ami közben cseppet kihűlt, s feltekerjük. Én ezt úgy tekerem, hogy jobb és bal oldalt egy-két centit behajtom, majd előlről magam felé feltekerem, így nem folyik ki a töltelék. És ez így már magában is a megtestesült álom, de ezt még turbózhatjuk a kedvenc gyümölcsdarabkáinkkal, apróra vágva természetesen és mit szólnánk a tejszínhabhoz a tetejére? Vagy akármi...

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

Indexkép: Free-Photos / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja