SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mézes szívek - burgonyás pogácsa

Nyitrainé Fund Virág [cikkei] - 2011-05-04
Ez a hagyományosnak nem teljesen nevezhető burgonyás pogi azoknak fog ízleni, akik szeretik az egzotikus ízvilágot, például az édes-savanyú, édes-csípős és hasonló ízeket. Nos, ez egy édes-sós pogi lesz a bátrabbak tányérján.

 

 Interjú...

-Korhelyem, mit érzel a mézes szívek láttán?
-Elkezdett korogni a gyomrom, rögtön.
-Ilyen nagy hatással van rád a mézes szívek látványa?
-Mintha itt, feljebb is korogna valami, nem is... inkább bizsereg.
-Mire gondolsz?
-Erről tudod mire asszociálok... a mézes-hetekre...
-Megdobogtatja a szíved?
-Igen. Ettől félek egy kicsit...
-Miért?
-Túl édes lehet... Engem könnyű ilyennel megfogni. laugh

Figyeljétek meg, hogyan készül ez a szív alakú burgonyás pogácsa...

mezesszivekFőzzünk meg 8db közepes sárga burgonyát héjában, sós vízben.
Fél liter tejben futtassunk fel egy élesztőt.
1kg lisztet öntsünk egy tálba, ehhez adjunk egy kiskanál sót, vagy akár kettőt is, majd őrölt fűszerköményt.

A meghámozott burgonyát burgonyanyomóval összetörjük, majd a felfuttatott élesztővel együtt a liszthez adjuk. Ezekhez adjunk még egy egész tojást, melyet előzőleg egy kis tálban villával habosra felvertünk.

Akkor kezdődhet a gyúrás... Szép sima tésztát készítsünk, akkor lesz jó, ha már nemmezesszivek ragad hozzá a kezünk. Ezután háromnegyed órán át langyos, vagy meleg szobában, konyhában a duplájára kelesszük meg.

Végül borítsuk egy lisztezett asztalra vagy gyúródeszkára, és nyújtsuk ki körülbelül 1-2cm vastagságúra. Most már csak ki kell szúrnunk egy szívecskés kiszúróval.

Amikor ez megvan, tegyük őket egy olajozott tepsibe, majd tojás helyett mézzel kenjük meg a mezesszivektetejét, ezt Mom-tól tanultam. Ő egy nagyon ügyes idősebb barátnőm. Ő tejföllel, mézzel és mindenféle jóval szokta megkenni a zsemlék, pogácsák tetejét. Szerintem nagyon ügyes. Sokat tanultam tőle, az élet minden területén.

Végül tegyük a sütőbe és süssük meg. A méztől nagyon szép, aranyszínű lesz a pogácsánk teteje. Ebben az esetben pedig elmondható rólunk, hogy arany szívünk van. 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja