Ribizlilekváros csokitorta
P. Amelie [cikkei] - 2011-05-06
Az öcsém ...valami csokisat... nem-nem, valami lekvárosat... nem inkább csokisat.... kért. Hát kapott csokisat és lekvárosat is.
Hozzávalók:
- 20 dkg cukor
- 20 dkg liszt
- 1 cs vaníliás cukor
- 5 tojás
- 1 fél cs sütőpor
- 2 ek kakaópor
- 8 dkg vaj
- 5 dl tejszín
- 1 dl tejszín a díszítéshez
- 2 tábla tejcsokoládé
- ribizli lekvár
- ribizli, meggy, vagy valami savanykás, piros gyümölcs a díszítéshez
A lisztet szitáljuk át a kakaóval és a sütőporral.
A tojásfehérjét a cukor felével verjük kemény habbá, a cukor másik felét és a vaníliás cukrot a tojások sárgájával keverjük habosra.
Óvatosan forgassuk össze a kettőt, majd adagoljuk hozzá a lisztes keveréket és a puha vajat. 26 cm-es tortaformában, 180 fokon 20-25 perc alatt süssük meg.
A tejszínt a sütés előtti napon melegítsük fel, olvasszuk meg benne a csokikat, majd egy éjszakára tegyük hűtőbe. Másnap verjük kemény habbá.
A kisült tésztát vágjuk 2 lapba. Az alsót megkenjük a lekvárral, majd rátesszük a csokikrémet. A tetejére helyezzük a másik tésztát, és az egészet bevonjuk a krémmel.
A tetejét felvert tejszínhabbal és gyümölcsökkel díszítsük.
2011. áprilisi pályázatra beküldött írás.
2011. áprilisi pályázatra beküldött írás.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Fehércsoki-trüffeles csokitorta
Következő hír
Spongyabob torta
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: