SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hamis mézes-krémes

Szőke-Kiss Lászlóné Edina [cikkei] - 2011-05-11
A férjem kedvence a mézes-krémes. Nem mindig van kedvem a tésztalapok sütésével vesződni, ezért kiötlöttem egy gyorsított változatot, ami még aznap fogyasztható is, mert általában az eredeti mézesnek 1-2 napot kell érlelődnie a hűtőben.

 Hozzávalók:

Tésztához: 

  • 15 dkg liszt,
  • 15 dkg margarin olvasztva,
  • 15 dkg cukor,
  • 2 tojás,
  • 1 kis doboz joghurt,
  • 1 tk. mézes kalács fűszerkeverék, fél zacskó sütőpor,
  • 1 tk. szódabikarbóna. 

Krémhez:

  • 5-6 ek. búzadara,
  • 1 zacskó vaniliás pudingpor,
  • 1 vaniliás cukor,
  • 1 l tej,
  • 1 kocka margarin,
  • 1 citrom reszelt héja és leve,
  • 8-10 ek. cukor, 

A krém készítése: 1 dl tejben a vaniliás pudingot, a vaniliás cukrot, és 3 ek. cukrot elkeverünk csomómentesre. A maradék tejet a maradék cukorral elkeverve feltesszük forralni. Amikor kezd forrni, kis lángra vesszük, és állandó kevergetés mellett hozzáadjuk a búzadarát.  Hagyjuk, hogy egy kicsit kezdjen duzzadni, majd öntsük hozzá a tejben elkevert pudingot is. Egészen addig főzzük, amíg besűrűsödik. Beletesszük a citrom reszelt héját és levét, valamint a kockamargarint, és elkeverjük. Hagyjuk kihülni.

Csokimáz:

  • 3 dkg margarin,
  • 3-4 ek. víz,
  • 10 dkg cukor,
  • instant kakaópor,

A vízből és a cukorból szirupot készítünk, hozzáadjuk a kakaót (ízlés szerint), és a margaint, állandó keverés mellett felforraljuk, hagyjuk sűrűsödni, és mikor kicsit hűlt, a sütemény tetejére kanalazzuk. 

A tésztához, a  hozzávalókat összekeverjük csomómentesre, és egy kicsi kerek szilikonos sütőformába öntjük. Akár a sütőben kis lángon kb. 20-25 percet, akár a mikróhullámú sütőben 80% on 10-15 percet sütjük. Tűprobával eldönhetjük, hogy jól megsült-e a tésztánk. Tányérral lefedve hagyuk kihülni, majd a tánnyérra fordítva kiborítjuk a kész tésztaformát. 4 lapra vágjuk és minden lapot megkenünk lekvárral, majt a krémmel, és így egymásra helyezzük. Hűtőbe tesszük, tetejére csokimázat készítünk. Visszatesszük a hűtőbe hűlni, és kb. 2 óra múlva már fogyasztható is. 

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja