SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sütés nélküli édességek III.

Családinet [cikkei] - 2010-08-17
Amikor odakint nagy a hőség, (de akkor is, ha nem) jobban esik, és néha gyorsabb is sütés nélküli finomságokat készíteni. Próbáld ki a Gesztenyés tekercset, vagy a Zebrakekszet!

Mindkét recept elkészíthető a gyerekek hathatós segítségével is. Az elkészült édességek fagyasztásra is alkalmasak, tehát jó előre is elkészíthetők, és a vendégek bejelentkeznek, csak elő kell őket kapni a fagyasztóból, és rövidesen fogyaszthatóak.

Gesztenyés keksztekercs

Hozzávalók:
50 dkg darált keksz
5 dkg szobahőmérsékletű margarin
tej
durvára vágott/darált dió
kakaópor

Töltelékhez:
25 dkg gesztenyepüré
5 dkg olvasztott margarin

Elkészítés:
A darált kekszet a dióval és a kakaóporral összekeverjük, beledolgozzuk a margarint, és óvatosan tejet adunk hozzá (vigyázzunk arra, hogy le legyen ragacsos, mert megnehezíti a formázást.)
Felezzük meg a kekszes masszát és a tölteléket is. Terítsünk ki egy folpackot a nyújtódeszkára, és nyújtsuk ki rajta az egyik adag masszát. Kenjük rá a töltelék egyik felét, majd a folpackkal szorosan csavarjuk fel. Ismételjük meg a műveletet az alapanyagok másik felével is.


Hűtőszekrényben 1-2 óra áthűtés után szeleteljük, és tálaljuk.


Zebrakeksz

Hozzávalók:
2-2,5 hosszú csomag Albert keksz
1 cs főzős dr. Oetker csokipuding
4 evőkanál cukor
0,5 dl feketekávé
4,5 dl tej
1 evőkanál kakaópor

Elkészítés:
A pudingot a tasakon leírtak szerint készítjük,Zebrakeksz készítés közben de 4,5 dl tej + 0,5 dl feketekávé alkalmazásával. A csomómentesre keverendő részbe tesszük az 1 evőkanál (nem instant) kakaóport. A pudingot langyosra hűtjük. A kekszeket ezzel a pudinggal ragasztjuk össze, majd a szélén a réseket tömítjük a kimaradt pudinggal. Folpackba csavarva néhány órára tegyük a hűtőbe a pudingos kekszrudat, hogy átpuhulhasson. (Ha gyorsítani szeretnénk a puhulást, fagyasszuk le, felengedés közben gyorsan átpuhul.)
A kekszrudat ferdén szeleteljük, így lesz zebracsíkos.

Jó étvágyat!

Nézd meg a többi sütés nélkül készült édesség receptjét is: ITT és ITT!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja