SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vaníliapudinggal töltött leveles táska

Családinet [cikkei] - 2009-05-07
Van az úgy, hogy az ember mindenáron édességre vágyik. Itt egy remek recept, próbáljátok ki!

Legtöbbször az törtévaníliástáskanik, hogy épp elég macerás az ebédet megfőzni - már nem a főzés a macerás, hanem a többi teendőmmel összeegyeztetni, ritkán érek rá ugyanis úgy főzni, hogy semmi más dolgom nincs közben, csak a főzés -, a desszert előre elkészítése gyakran nem fér bele az időmbe még vasárnap se. Úgyhogy ilyenkor marad az édesség utáni sóvárgás. De most kiötlöttem egy Jolly Jokert, amit variálni is lehet, pillanatok alatt elkészül, és őszintén szólva addiktívnak tűnik...

Hozzávalók:

1 csomag mirelit levelestészta

1 csomag főzhető vaníliapudnig

0,5 l tej

2-3 evőkanál cukor

1 tojássárgája



vaníliakivonat

idénygyümölcs

Elkészítés:

A levelestésztát kiolvasztottam, lisztezett deszkán kinyújtottam, mert most nem volt szerencsém előre nyújtotthoz hozzájutni.  Tenyérnyi négyzeteket szabtam belőle, majd a megfőzött, kicsit kihült pudingot a közepére halmozom, és a négyzet sarkait ráhajtom. Lekentem tojássárgájával, és 180 fokos sütőben pirosra sütöttem. Félidőben minden batyu közepére teszek egy szem epret, az kicsit megszottyad, mire a batyuk kisülnek.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja