SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mennyei hagymás krémleves kezdő szakácsoknak

K. Guszti Ágnes [cikkei] - 2020-12-08
Való igaz, a nyers hagyma ízét és illatát nem sokan kedvelik. Más viszont a helyzet, ha sütve, főzve, pirítva, fűszerekkel kerül a tányérra! Ha szereted a hagymás ételeket, mindenképp próbáld ki ezt az egyszerű, de annál finomabb hagymakrémlevest!

Hozzávalók:

  • 0,5 kg krumpli
  • 1 db nagy sárgarépa
  • 1 db vöröshagyma
  • 1 db póréhagyma (1 db vöröshagymával vagy 4-5 szál újhagymával is helyettesíthető)
  • 1 dl tej
  • 1 evőkanál margarin
  • 2 db leveskocka (zöldségleves- vagy erőleveskocka)
  • őrölt fehérbors és szerecsendió
  • botmixer vagy turmixgép a pürítéshez

 

1.lépés – Hámozás és szeletelés

Első lépésként megtisztítjuk és felszeleteljük a zöldségeket.

Pucolj meg és vágj apró darabokra egy nagy fej vöröshagymát! Ha kész, tedd félre egy kis tálba!

Egy nagy tálra lesz még szükséged, ebbe kerül a többi zöldség a darabolás után. Hámozd meg és szeleteld fel a fél kiló krumplit, a répát és a póréhagymát (a másik vöröshagymát vagy az újhagymákat, ha a póréhagyma helyett ezek közül használod valamelyiket)! Ezt a hagymát nem szükséges olyan apróra vágni, mint az előzőt, nyugodtan lehetnek kicsit nagyobbak a szeletek!

 

2. lépés – Pirítás

Elkezdjük a főzést!

Rakj egy leveses fazekat a tűzhelyre, és tegyél bele egy kanál margarint! (Ha éppen nincs margarin a hűtődben, egy kis olajjal is meg lehet oldani a hiánypótlást, de margarinnal finomabb lesz.)

Közepes lángon olvaszd meg egy kicsit, majd szórd rá az apróra vágott vöröshagymát! 5-10 perc alatt szépen megpirul, néha érdemes megkevergetni közben, nehogy az edény aljára ragadjanak a hagymadarabkák.

Amikor a hagyma kezd szép barnás színű lenni, tedd mellé a többi zöldséget, hadd piruljanak azok is pár percig!

Már most isteni az illata!

 

3. lépés – Ízesítés

Két-három perc pirítás után felöntjük a zöldségmixünket annyi vízzel, amennyi szépen elfedi (kb. 7-8 dl).

Most következik az ízesítés első fázisa, amely nagyon egyszerű lesz: dobd bele a lábasba a két leveskockát!

Ezután addig főzzük a zöldségeket, amíg azok megpuhulnak (kb. 20 perc). Egy villával könnyen ellenőrizheted, mennyire főttek meg a zöldségek: ha könnyen bele tudod szúrni egy-egy szeletbe, az jó jel.

 

4. lépés – Pürítés

Szükséged lesz egy botmixerre vagy egy turmixgépre. Ha kéznél van mind a kettő, válaszd inkább a botmixert, sokkal kényelmesebb megoldás, és kevesebbet kell utána mosogatni! ;)

A fazék teljes tartalmát jól turmixold át, ettől lesz majd finom, krémes a leves!

 

5. lépés – Az utolsó simítások

Visszatesszük az összepürített masszát a tűzhelyre, majd hozzákeverünk egy deciliter tejet. Ha esetleg úgy látod, hogy túl sűrű, nyugodtan önts hozzá pár korty vizet is!

Amint felforr, levesszük a tűzről. Ezután következik az ízesítés második része: szórd meg a levest őrölt fehérborssal és szerecsendióval! Körülbelül 3-4 csipet elég mind a kettőből, de természetesen kedved és ízlésed szerint többet vagy kevesebbet is szórhatsz belőlük.

Ízesítéskor érdemes csak apránként tenni a levesbe a fűszert, és közben kóstolgatni, nehogy véletlenül túl sokat szórj bele!

 

kép forrása: Kaboompics.com fotoja a Pexels oldalarol

 

6. lépés – Tálalás és falatozás

Akkor igazán finom a hagymakrémleves, ha pirítóskockákat aprítunk a tetejére!

Egyszerűen csak készíts egy-két szelet pirítóst, vágd apró kockákra, majd egy kistányérban tálald a leves mellett! Miután mindenki szedett a levesből, kedve szerint szórhat bele a ropogós pirítóskockákból.

 

Jó étvágyat!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja