SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi receptek

Verzár Éva [cikkei] - 2009-03-23
Színes hús rolád, Vasárnapi gyors gyümölcstál,
Palacsinta vagy ropogós ostya vörösben, Gyümölcsös jégkása.

Színes hús rolád

A húslevesből kiveszem a zöldségeket, amelyeket kis kockákra vágok, hozzáadok főtt zöldborsót, zöldbabot, vagy ami épp kis zacskókban a fagyasztómban fellelhető.
A csirke mellét is kiemelem, majd azt is kis darabokra vágom. Amikor roládot is készítek, több csirkemellet teszek a levesbe, így több roládot készíthetek.

receptAz egészet egy tálban két nyers tojással összegyúrom, fűszerezem. Fűszert mindenki a család ízlése szerint használjon. Javaslom a petrezselyem zöldet, bors, só hozzáadását, de aki fűszeresebben szereti, bármit elbír.

Az egészből két roládot készítek, amelyet alufóliába csavarok, majd fövő vízbe teszek. Fél óra főzés épp elég, hisz a rolád összetevői előtte megfőttek, most csak össze kell álljanak.

Várjuk meg, míg legalább félig kihűl, és csak ekkor szeleteljük. Tálalása: salátalevélen a színes hús-zöldségszeletek gyönyörűek, s ami nem mellékes az íze is fenséges.

Felszolgálhatjuk krumplipürével, egy kis szósszal, krumpli salátával, vagy bármilyen vegyes salátával.
Elkészítése könnyű, szemnek és szájnak egyaránt finom eledel.


Vasárnapi gyors gyümölcstál

Egy jénai tálba piskótalapot vagy babapiskótát helyezek, meglocsolom egy kis rumos kávéval, majd rárakok fagyasztott, netán friss vagy kompótból kiszedett gyümölcsöt.recept


Az egészet leöntöm egy kis pudinggal – főzés nélküli -, amelyre ismét piskótát, gyümölcsöt, majd ismét pudingot simítok.

Legfelül jöhet a tejszínhab csoki reszelékkel.


Palacsinta vagy ropogós ostya vörösben

Egyszerű és nagyon finom. Egy adaghoz süssünk palacsintát, de finomabb, ha veszünk egy csomag ropogós ostyát. Az ostyalapokat kenjük meg az összetört gyümölccsel, szórjunk rá mentalevelet, tálaláskor a tányérra helyezzünk ép gyümölcsöt is.


Az ebéd végére: Gyümölcsös jégkása

10-12 darab jeget beleöntök egy magas falú edénybe. Hozzáadom a gyümölcsöt, lehet fagyasztott, friss, aki édesebben szereti, adhatunk hozzá egy kis cukrot, de ne sokat, 3-4 evőkanál az ideális mennyiség, majd annyi vizet adok hozzá, amely éppen csak ellepi az egészet.

Rúd-mixerrel darabosra töröm, majd magas poharakba öntöm. Tetejére kis tejszínhabot teszek, amire mentalevelet szaggatok, s beleszúrok egy szívó szállat.

Jó étvágyat!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja