SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A fogyásban is segíthet a Feng shui!

Talán Katalin [cikkei] - 2012-06-14
Ha eddig azt hitted, hogy a Feng shui csak a lakásodhoz ad útmutatót, itt az ideje, hogy megismerd az ősi kínai rendszer tanításait, melyek szintén a jin és a jang, valamint az öt elem egyensúlyára épülnek.

Egy kis odafigyeléssel, megszabadulhatsz a fölösleges kilóidtól, kiegyensúlyozottabbá válhatsz. Miben rejlik a titok?
A nyugati világban az elmúlt években egyre többen ismerik és használják külső-belső harmóniájuk megtalálásához a Tao tanításait. Kevesen tudják, hogy a módszert lelkünk ápolására ugyanúgy használhatjuk, mint az étkezésünkben, életmódunkban.
A konyha kiemelt terület: nem mindegy, mit főzünk, milyen alapanyagokat használunk, és hogyan fűszerezünk, de az sem mindegy milyenek az ételek formája, íze és színe.
A kínai mesterek tudják, hogy sok nyugati fogyókúra hosszútávon  nem hatásos, mert nem veszik figyelembe a jin és jang erők egyensúlyát az étkezésben sem. Mi emberek is magunkban hordozzuk ezeket a minőségeket, ami meghatározza, hogy milyen ételek hatnak jótékonyan testi-lelki egészségünkre.

Erre ösztönösen is ráérezhetünk, ami bizonyos ételek elutasításában, mások megkívánásában nyilvánulhat meg, főleg a gyerekeknél fontos, akik még pontosan tudják, mire van szükségük – míg el nem rontjuk őket, hogy mit adunk nekik.
Egy felkészült szakember születési adatainkból megállapítja, melyik típusba tartozunk. De addig is, míg ennek utána járunk, néhány jó tanács.

 

  • Először is figyelembe kell vennünk, hogy milyen évszak van
    a legjobb az idénynek megfelelő élelmiszereket fogyasztani, olyanokat, amik ott teremnek, ahol élünk – így elkerülhetjük, hogy manipulált, vegyszerekkel kezelt, konzervált élelmiszereket együnk.
  • Az ételek elkészítése, a feng shuiban  fontos szerepet betöltő, öt elem tanára épít: a főzés során ügyeljünk ezek harmonikus arányára.

Egy kis segítség a harmonikus étrend összeállításához:

Fa elem – savanyú íz: fanyar gyümölcsök, eper, málna, ribizli, paradicsom, rebarbara, ecet, száraz fehérbor, savanyú tejtermékek, gyümölcsteák nagy része, búza, tönkölybúza, szárnyasok


Tűz elem – keserű íz: leveles saláták, uborka, articsóka, grépfrút, bárány-és birkahús, birkatejből készült termékek, mediterrán zöldfűszerek, paprika, kurkuma, vörösbor, sör, fekete-és zöld tea, forró víz

Föld elem – édes íz: legtöbb zöldség, olajos magvak, szárított gyümölcsök, mazsola, alma, körte, cukor szirupok, árpa, borsó, kukorica, olajok

Fém elem – erős, csípős íz: fűszerek, mustár, hagyma, póréhagyma, fokhagyma, fehér gyökérzöldségek, rügyek, hajtások, vadhúsok, penésszel oltott sajtok, égetett szeszesitalok

Víz elem – sós íz: erősen pirított és füstölt húsfélék, halak, szalámi, a tenger gyümölcsei, hüvelyesek, sós sajtok (feta, parmezán), só, víz

Míg bele nem jövünk, érdemes az elemek színével megjelölni a tároló edényeket.

A tűz piros, a föld sárga, a fém fehér, a víz kék, míg a fa zöld.

A kísérletezés hamar meghozza az eredményét, fáradság nélkül tűnnek el a kilók, miközben energikusabbá, kiegyensúlyozottabbá válunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja