SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire jó a nyers virágpor?

Családinet [cikkei] - 2012-10-01
 [X]

A nyers virágpor egy rendkívül összetett eledel, több mint 120 összetevőből. Benne van mind a 22 aminosav amiből az ember felépül. Az összes vitamin, ásványi anyag és nyomelem benne van, amire az embernek az egészséges testi működéshez szüksége van. A nyers virágporban benne van a természet íze java, melyek mind hiányoznak a szárított virágporból.

A nyers virágport főként egészség védelemre és méregtelenítésre fogyasztják milliók szerte a nagyvilágban. A különböző virágpor fajtákat, különböző célokra lehet alkalmazni, a kiegészítő terápia részeként, vagy akárcsak önmagukban, a gyógyulás elősegítésére.

A méhészek leginkább ezt a négy fajta nyers virágport gyűjtik: a vegyesvirág (több tucat mezei virág), a fűz, a hárs és a galagonya.

Mire jó a vegyesvirágpor?

virágporA vegyesvirág ajánlható azoknak, akik először fogyasztanak nyers virágport.
A vegyesvirágport fogyaszthatjuk immunrendszer erősítésre, stressz ellen, étvágy csökkentésre,  így a fogyókúra megtámogatására.

Egy evőkanál virágpor, képes lehet akár 24 órára is elvenni az étvágyat, úgy hogy közben nem leszünk éhesek, fáradtak, gyengék. Ez nagy segítség a lefogyni vágyóknak.

Sokan fogyasztják a vegyes virágport szervezet erősítésre, anorexia esetén, gyomor és bél állapot javításra, csont és izületi bajokra, cukorbetegség esetén, a húgyutak és a vese állapotának feljavítására.  Gyermekek számára is a vegyesvirág ajánlott.


Mire jó a hárs és a fűz virágpora?

Hárs és Fűz virágporA hárs virágpor főként idegrendszerrel kapcsolatos problémáknál ajánlható. Túlhajszolt életmód, stressz, depresszió, fáradtság során lehet hasznos. A hárs fogyasztható még légúti bajoknál, asztmánál, allergiánál is.
 
A fűzfa virágpor az egyik legjobb minőségű virágpor. A fűz a városi ember számára ideális az egészség megőrzése, immunerősítésre, idősebb korban szervezet erősítésre, vagy éppen a műtétek utáni gyorsabb regenerálódáshoz.  Kemoterápiák alatt is a fűzfa virágporát érdemes fogyasztani.

Mire jó a galagonya virágpora?

A galagonya virágpora, ellentétben a többi virágporral, nem finom, íze kesernyésebb. A galagonya virágport szív és érrendszeri bajoknál érdemes kipróbálni. Jó hatásokat lehet vele elérni, magas és alacsony vérnyomásnál egyaránt.

Még több információ: http://www.nyersviragpor.hu/
Infóvonal: +3670 / 3377 059
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja