SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátiás tanácsok szénanáthában szenvedőknek

Családinet [cikkei] - 2008-05-28
A szénanátha legismertebb tünetei a vizes orrfolyás, orrviszketés, tüsszögés, orrdugulás. Gyakran kísérik szemtünetek, viszketés, könnyezés, kötőhártya-gyulladás, szem környéki ödéma formájában. Gyakori a szénanátha társulása más allergiás kórképekkel, leggyakrabban asthmával, atopiás bőrtünetekkel.

Előfordul, hogy fáradtság, fejfájás, a koncentrálóképesség csökkenése kíséri a tüneteket. Vannak, akik a kellemetlen nátha következtében ingerlékennyé és depresszióssá válnak, nem nyugodt az éjszakai pihenésük. A panaszok súlyossága egyénenként, esetenként változó a legenyhébbektől egészen a már a munkaképességet is érintő súlyos formáig.
Hasznos szer: Coryzalia tabletta

A Coryzalia komplex gyógyszer több összetevőt tartalmaz, melyek hatásosan csillapítják az allergiás náthát.
Hatóanyagok:
Allium cepa: allergiás vagy vírusos eredetű nátha; gége és légcsőhurut. Az orrfolyás vizes, az orrot felmarja. Intenzív tüsszögés kíséri. A mellette jelentkező könnyezés bőséges, de nem maró. A tünetek friss levegőn, hideg folyadék fogyasztását követően csökkennek.
Atropa belladonna: nyálkahártya tünetek csökkentése (pl. orr-garat-torokgyulladásban, gége-légcsőhurutban) és nyelési nehézséget kiváltó szájszárazság esetén.
Sabadilla officinalis: gyulladt orrnyálkahártya, rohamokban jelentkező tüsszögés, bőséges orrfolyás. A lágyszájpad viszketése zavarja a beteget. A tünetek hideg levegőn erősödnek. Hiperérzékenység bizonyos illatokra.
Kalium bichromicum: orrnyálkahártya gyulladás, arc és homloküreg gyulladás (jellegzetes zöldessárga váladékozással).
Gelsemium sempervirens: általános gyengeség, csiklandozásérzet az orrban. Fejfájás. Maró, vizes orrváladék, főleg reggel.
Pulsatilla vulgaris: elsősorban az íz, szagérzés elvesztésével járó nátha; szénanátha, a szemben égő viszketés, kötőhártyagyulladás.

Hogyan fokozható a Coryzalia hatása?

A Coryzalia szer hatása fokozható HISTAMINUM 15 CH  együttes szedésével. A HISTAMINUM homeopátiás monokészítmény a szervezetben az allergiás folyamatokban felszabaduló hisztamin nevű anyag hatását csökkenti, így az allergiás tüneteket mérsékli. Ha a szemviszketés a legjellemzőbb tünet, a Coryzalia mellé érdemes EUPHRASIA 9 CH-t szedni.

A megfelelő homeopátiás tüneti szer kiválasztása:

Tüneti szerek:
Allium Cepa
Sabadilla
Nux Vomica
Arsenicum Album
Arsenicum iodatum
Dulcamara
Euphrasia officinalis
Pulsatilla
Kalium iodatum
Általános szerek:
Histaminum
Pollens
Coryzalia
Ambrosia artemisofolia

www.homeopatia.info.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja