A legbiztosabb fogyókúra: a köpéses-módszer
Singola Edit [cikkei] - 2008-05-28
Számtalan férfi és nő teszi fel a kérdést, vajon létezik olyan fogyókúrás módszer, amely szenvedés, koplalás nélkül és véglegesen szabadít meg a fölös kilóktól? Szűcs Szvetlána, a Miskolcon élő, kijevi származású természetgyógyász gyors, megbízható és hatékony technikát dolgozott ki ennek érdekében.
Egy olyan módszert, amely nem igényel diétát, sem nehéz tornagyakorlatokat, bármilyen egészségi állapotban és korosztályban végezhető, mellékhatásként csak azzal kell számolnunk, hogy plasztikai sebész nélkül ránctalanít, megfiatalít, segít leszokni a dohányzásról, valamint megszünteti az allergiát.
A módszer nem más, mint az Oxigéntorna, ami nem kifejezett mozgást jelent, hanem speciális pózok tartását 8-10 másodperces blokkokban, mialatt a levegő vételére, benntartására és kifújására - kvázi kiköpésére - koncentrálunk. Az utóbbi miatt nevezik „köpéses-módszernek” is.
- Az Oxigéntornának a fogyókúrában és az egészségmegőrzésben fontos szerepe lehet, hogyan működik ez a módszer?
- Az oxigén az élet, az oxigén építi az új sejteket. Ez a technika lehetővé teszi, hogy mélyebben szívjuk be a levegőt, és így több oxigén kerüljön be a szervezetbe. Ugyanis erőteljes levegővétel és kifújás után széndioxid marad a szervezetben, ezt tartjuk 8-10 másodpercig, mialatt az oxigén hiánya aktivizálja a szervezetünket, így a beszívott levegőből 100%-ban hasznosítja az oxigént. A levegő kifújása, köpése után különféle pozíciókat veszünk fel, megfeszítjük az izmokat, ezáltal az oxigén épp azokra a területekre összpontosul, ahol szükség van rá. Ezáltal építi a sejteket, javítja az egészséget, fejleszti a belső izmok rugalmasságát, erősíti az immunrendszert, fokozza az anyagcserét és a vérkeringést, normalizálja a vérnyomást, illetve elégeti a zsírt és csökkenti a térfogatot.
- Milyen sikerekről tud beszámolni a fogyókúra terén?
- A levegővétel és a mozgás ötvözetével a fogyás sikere 100%-os. Egy óra alatt 3500 kalória égetődik el, ami megfelel 3 órányi futásnak. Mindehhez nem kell zsírleszívás, sem gyomorgyűrű, és bármit, bármennyit lehet enni. Gyorsan le lehet fogyni, de nem a kilókkal kell foglalkozni, hanem a térfogattal. Nem az a lényeg, hogy a külső izmokat erősítsük, hanem a belső izmokhoz juttatjuk el az oxigént, ami által „tánctest” jön létre, és könnyedén fogunk mozogni.
- Hogyan sikerült létrehozni az Oxigéntornát?
- Az alapokra rájöttek a fiziológusok, az Anyám orvos volt, sokat hallottam erről, majd továbbfejlesztettem a technikát. Először beteg gyerekekkel foglalkoztam, igyekeztem a legjobb légzéstechnikát megtalálni, ehhez pedig mozgást alkalmazni, próbálgattam a módszereket, sok év tapasztalata kellett hozzá, de mindig saját magamon próbáltam ki. Az energiám 90%-át az Oxigéntornának köszönhetem, megszüntette az anyagcsere problémám, nincs gondom ránctalanításra, nem vagyok fáradékony. Mindez azért van, mert az oxigén épít, általa csak fiatalodunk, nem öregszünk.
- Az oxigén fontos az agynak is, akkor ezzel a technikával az agyműködést is serkenthetjük?
- Persze, ha az agy több oxigént kap, jobban fog működni. Az egész szervezettel így van ez. Az Oxigéntorna segít betegségeken is segít, például: csontritkulás, allergia, ízületi betegségek, depresszió esetén. Egyszerre javítja az egészséget és építi a testet, és nem utolsó sorban elégeti a zsírt.
- Mit kell tennünk, miután elsajátítottuk a légzéstechnikát és a speciális pózokat?
- Naponta 15 perc Oxigéntorna megváltoztatja az életet! Ez csak tőlünk függ, kell annyira szeretni magunkat, hogy egy negyedórát szánjunk az egészségünkre. Ne felejtsük el, hogy az egészség az egyik, amit nem lehet vásárolni.
Ha egyszer elkezdjük, az életünk részévé fog válni, mert kényelmesen végezhetjük otthon, nem kell sehova elmenni, mellette ehetünk bármit. A fogyás leméréséhez pedig a tükör lesz a legjobb kritikus. – osztotta meg velünk tapasztalatát és módszerének lényegét a darázsderekú, fitt és energiával teli Szvetlána.
Forrás: www.ezoedo.eoldal.hu
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Szegény nyárfa - a fő bűnbak
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: