SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fokhagyma - a gyógyító növény

Kókai Kata [cikkei] - 2007-04-12
A fokhagymát már régóta ismerjük, kedvelt ételízesítőnk, szinte elmaradhatatlan kelléke a főzésnek. Gyógyhatása azonban még ízénél is fantasztikusabb.

Gyógy-és fűszernövény, melyet a konyha díszítésére legalább olyan szívesen használunk, mint főzésre, vagy egészségünk megőrzésére. Őshazája Ázsia, azonban már hazánkban is nélkülözhetetlen. Több, mint kétszázféle vitamint, ásványi anyagot, s enzimet tartalmaz, melyek nem csak az egészség megőrzésében, de a betegségek leküzdésében is hatékony segítséget nyújtanak.

Candida ellen fokhagyma

Napjaink egyik legismertebb betegsége a candidiasis, mely számtalan embert érint. A tápcsatornában elszaporodott gombák a haspuffadáson át egészen a hasmenésig számtalan kellemetlen tünetet okoznak, melyek kezelésére a fokhagyma kiválóan alkalmas. Antimikrobális hatásának köszönhetően nem csak a candida, de számtalan parazita és káros baktérium ellen is hatékony.

Fokhagyma - a szív és érrendszer őre

A fokhagyma tágítja az ereket, s csökkenti a káros LDL koleszterin szintjét, ezáltal segít a vérnyomás normál értékének elérésében, s megelőzi az érelmeszesedés kialakulását. Mindezzel közvetlenül szerepet játszik a szívproblémák megelőzésében is.

Izületi bántalmak és fáradtság ellen

Izületi problémák esetén készíthetünk fokhagymás masszázs olajat- néhány gerezd fokhagymát zúzzunk össze, és helyezzük egy tiszta üvegbe. Öntsünk rá 2-3 dl olíva olajat, majd zárjuk le az üveget, és hagyjuk állni pár napig. Végül leszűrjük, és a megfelelő területen a bőrbe dörzsölve alkalmazzuk. Az elfáradt végtagokra is jó hatást gyakorol!



Hogyan használjuk a fokhagymát?

Nagymamáink is nyersen fogyasztották, és számunkra is ez lehet a leghatékonyabb megoldás- ha gyomrunk is engedi. A fokhagymát roppantsuk össze egy nagyobb kés lapjával, és nyeljük le egészben. Ha valakinek érzékeny a gyomra (pl. hajlamos a túlzott gyomorsav termelésre), illetve kisgyermekek esetében inkább alkalmazzuk a boltban kapható, kapszulázott fokhagymát. Ez utóbbi előnye, hogy egyetlen kapszula elfogyasztása felér egy egész fej fokhagyma megevésével, ráadásul nem hagy maga után erős hagymaillatot.

Mi ellen hatékony?

A fokhagyma elpusztítja a káros mikroorganizmusokat (gomba, baktérium, vírus)
Csökkenti az érelmeszesedést
Jótékonyhatással van az emésztésre
Segít a vérnyomásproblémák kezelésében
Influenza, nátha ellen hatékony
Vértisztító hatású

Ide kattintva rendelhet kedvezményes áron Fokhagyma olajat (szagtalan)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja