SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Alternatív lehetőségek az asztma kezelésére

Családinet [cikkei] - 2007-03-26
Az asztmás betegek állapotának javítására a kezelőorvos által felírt, illetve a recept nélkül kapható készítményeken kívül egyéb lehetőségek is léteznek. A természetes gyógymódok ez esetben is eredményesen alkalmazhatóak. Ismerjünk meg közülük néhányat.
Alternatív lehetőségek az asztma kezelésére

Több kutatási eredmény mellett német orvosok vizsgálata is kiemeli a gyulladáscsökkentő-diéta fontosságát az asztmás tünetek kezelésében. A sült ételek és a finomított szénhidrátok a szervezetet gyulladást előidéző anyagok előállítására serkentik.

Ezzel szemben az omega-3 zsírsavakban gazdag lazac, vagy dió fogyasztása gyulladáscsökkentő hatású, s így a német Technical University által készült felmérés során csökkentette a szénanátha tüneteit.

Az acsalapu levelében található petasin hatóanyag segíti az allergén hatására megindult hisztamin termelődésének gátlását. Ennek következtében a tüsszöggéssel, orrfolyással-, viszketéssel járó tünetek enyhülnek. Svájci és német kutatók állítása szerint a gyógynövény szaküzletekben kapható petasin-alapú tabletták épp oly eredményesen használhatóak a szénanátha tüneteinek megszüntetésére, mint egyéb, a patikákban recept nélkül kapható szerek.

Sok allergiától szenvedő egyén számol be arról, hogy a nyers, feldolgozatlan méz fogyasztása segít csökkenteni a pollen érzékenység tüneteit. A lényeg, hogy fokozatosan vezessük be étrendünkbe, kis mennyiséggel kezdve. A propolisz a kaptár építése során a méhek tömítő vagy ragasztóanyaga, amelyet a növények mézgás anyagából, a rügyek ragadós váladékából gyűjtenek össze. Fogyasztása szintén ajánlott antihisztamin és gyulladáscsökkentő tulajdonságainál fogva.

Az asztma kezelésére nem csak táplálkozási szokásaink által, de mozgással is törekedhetünk. Ezen módszerek egyike a jóga. A thaiföldi Khon Kaen University által készült kutatás bizonyítja a jóga szerepét a légzőszervek működésének javításában.

 www.orvostkeresek.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja