SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Spirulina, a gyógyító alga

Kókai Kata [cikkei] - 2007-02-27
Bár az algát hazánkban csak az akváriumok esztétikumát megrontó zöld nyálkaként ismerjük, valójában számtalan olyan algafaj létezik, melyeket a népi gyógyászat évszázadok óta alkalmaz.
Spirulina, a gyógyító alga

Nem egyszer hallhattuk már, hogy a távol-keleti ember hosszabb ideig, egészségesebben élnek, mint a nyugati emberek. Ez nagyrészt nyugodtabb életmódjuknak, de főként egészséges ételeiknek köszönhető. A magyar „zsíros gulyással” szemben inkább tengeri halakat, zöldségeket, s algát fogyasztanak. Hazánkban a megváltozott életviszonyok miatt szintén ez a táplálkozás lenne egészséges, hiszen ma már nem végzünk olyan megterhelő fizikai munkát, amely igényelné a plusz zsír- és szénhidrátbevitelt.

Spirulina- egy különleges alga

Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy az alga ehető is lehet, pedig a keleti konyha kedvelői valószínűleg nem is egyszer fogyasztották már. Kínában számtalan étel hozzávalója, nem csak esztétikus, de nagyon egészséges és tápláló ételek alapanyaga. Hazánkban csak elvétve kapható, így célszerű táplálék kiegészítő (por, kapszula) formájában beszerezni.

Miért egészséges a spirulina?

Azt már mindannyian tudjuk, hogy a természetes vitamin jobban felszívódik, sokkal hasznosabb, mint a mesterséges készítmények. Éppen ezért egyre inkább természetes alapanyagokból (növényekből, zöldségekből) gyártják a táplálék kiegészítőket. A spirulina több, mint 100 jótékony anyagot tartalmaz:

Esszenciális aminosavakat.
Esszenciális zsírsavakat (segíti a haj- és köröm növekedését, a csontrendszer épségének megőrzését).
Tejsav bacillusokat, melyek segítik a bélflóra helyreállítását.
Létfontosságú vitaminokat.

Milyen problémákat orvosol?

Megelőzi a vitaminhiány kialakulását.
Biztosítja a megfelelő ásványi-anyag bevitelt, ugyanakkor az ásványvizekkel szemben nem savasítja a szervezetet.
Helyreállítja a bélflórát.
Antioxidáns tartalma megköti a káros szabadgyököket.
Cinktartalma segíti a vitaminok felszívódását.
Vastartalma megelőzi a vashiányos vérszegénységet.
Klorofil tartalma javítja a szervezet oxigénellátását.
Méregtelenít, fogyókúra esetén is segít megszabadítani a szervezetet a salakanyagoktól.
Cukorbetegség esetén segít a gyógyulásban.
Segít az izületi problémák megszüntetésében.

Ide kattintva rendelhet kedvezményes áron spirulina termékeket.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja