SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen a cickafarkkal

Németh Ági [cikkei] - 2004-03-21
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen.
A cickafark/ achillea millefolium/
A nők védelmezője, és minden betegség gyógyítója.

                     A cickafark./ achillea millefolium/

 

A  nők védelmezője, és minden betegség gyógyítója.

 

Egy növény, amely a nők egészségének védelmezője. Elmondhatjuk róla,

               hogy a természet a mi védelmünkre alkotta meg, ezt a csodálatos növényt. A cickafark gyógyító ereje végig kísér minket a serdülőkortól, idős korunkig.

Az egyik legfontosabb gyógynövényünk. De beszéljünk csak rólunk, nőkről, hogy  számunkra, szinte nélkülözhetetlen ez a növény. A cickafark nagyon igénytelen,  bárhol megterem. Biztosan már mindenki találkozott vele, és el is ment mellette, nem gondolván csodálatos gyógyerejére. 50 cm magasra is megnőhet, virágja kis fehér felfelé álló fészkekből áll össze. A fehér szín néha pirosba színeződik.

 

Hatóanyaga: csersav, keserű anyag, klór, vas, kén, kálium, magnézium.

Erre a növényre tízen éves korunktól kezdve szükségünk van egészen a klimaxos korunk végéig.

 

Mire használjuk a teáját: kiváló hatással van a menstruációs görcsök csillapítására, a rendszertelen menzeszre, a klimaxos rossz lelki állapotra és az ebből adódó betegségekre, cisztára, petefészek gyulladásra, miómára, minden női problémára./ a tapasztalatok szerint csodákra képes/

Mire jó még?: fejfájásra, reumatikus fájdalmakra, aranyeres problémákra és

                                    Kiváló vértisztító 

 

A régi füves könyvek szerint a cickafark minden bajok gyógyítója.

 

Tea készítés: Egy kávéskanál teafüvet 2 dl forrásban lévő  vízzel leforrázunk és rövid ideig állni hagyjuk. Ha kihűlt leszűrjük, és kortyolva isszuk. Napi két csésze ajánlott.

 

A petefészek gyulladás, mióma, ciszta és egyéb női problémákra, készítsünk ülőfürdőt. Nagyon hatásos!!

 

Fürdő készítés:

10dk tea füvet éjszakára beáztatunk, másnap felforraljuk és a fürdővízbe, öntjük.

 

Mindenki számára ajánlatos lenne ilyenkor tavasszal egy hathetes ivókúrát tartani, hogy szervezetünk új erőre kapjon, és az esetleges betegségekkel szemben felvegye a harcot. Akinek rossz a vérkeringése, az ne késlekedjen és próbálja ki a teát. A cickafark közvetlenül a csontvelőre hat, és így nagy hatással van vérképzésre.

 

Forrás: Mária Treben

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja