SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tehetünk, ha nem vagyunk elégedettek hajunkkal…

Szabó Szilvia [cikkei] - 2005-10-20
Szép számban kapok e-mailt és telefont, amiben a hölgyek panaszkodnak arra, hogy nem tudnak mit kezdeni a hajukkal, vékony szálú, ritka, töredezett, esetlegesen hullik, vagy egy bizonyos részen nagyon kevés, esetlegesen fodrász beavatkozása után a vegyszerek miatt károsodott, roncsolódott.

Leírok egy pár munkafázist, amivel hölgyeket már szebbé, és elégedetté tettem, és megjegyzem azokat a módszereket, amit esetlegesen én nem javasolok.
A fent említett problémákat gyorsan orvosolni lehet, ha úgy érezzük, sehogy sem vagyunk megelégedve a látvánnyal, ami a tükörből néz vissza ránk.
Én a vendégeimnek legsűrűbben a hajbevarrásos módszert szoktam ajánlani, mert ez teljesen vegyszermentes. Lehet ez hosszabbítás is, de csak dúsítás is. Ennél az eljárásnál kizárólag európai hajat használunk, ami natúr, tehát még festetlen. A haj soronként fel van dolgozva egy bőrbarát cérnára, és a felfűzött hajat varrjuk fel általában 4-5 sorba a hajunk közé, ami külső szemlélőnek teljesen láthatatlan lesz. Ezt a technológiát 8-10 cm-es hajhoz már meg tudjuk oldani.
A csomózás annyiban tér el a varrásos módszernél, hogy itt apró tincsenként illesztjük a hajat a saját hajunkhoz. Ez a módszer látványos, mert ha az egész fejet csomóztatunk, akkor a csomók látszanak. Ezt az eljárást inkább fiataloknak ajánlom.
Nagyon sokan megkérdezik, hogy: - és ezzel hogy fésülködöm?
A kezelése teljesen megegyezik a saját hajunk kezelésével. Ugyanúgy fésülhető, mosható, berakható, szárítható, süthető, festhető... igaz, a festést ajánlatos szakemberrel végeztetni, mert festés után a sorok közül nagyon alaposan ki kell mosni a festéket, ellenkező esetben bőrirritációt okozhat.
Ugyanúgy hordható copfban is, esetleg felkötve, nem fog látszani, hogy nem csak az eredeti hajunk van a fejünkön.

Miért ajánlom ezt a módszert?

Mert tapasztalataim szerint a saját hajunk megerősödik, és dúsabb lesz. A káros hatásoktól védve van, legyen ez akár környezeti, akár vegyszeres, hiszen a felhelyezett hajjal letakartuk, tehát ez elnyeli, amit a hajunk szenvedne meg.

Mit tehetünk, ha fejünk tetején ritka a haj?



Ezen is segíteni tudunk fejtetősűrítéssel. Itt kizárólag fejtetőre készült hálót helyezünk fel a fejre felvarrásos módszerrel, amit előtte bedolgoztunk eredeti hajjal, és a hálón keresztül kihúzzuk a saját hajat. Nem esik le, és teljesen láthatatlan eljárás. Ezzel is bármilyen frizurát készíthetünk magunknak.
Az eredeti haj élettartama akár több év is lehet!

Amit nem ajánlok:
Mostanában nagyon elterjedt módszer, a ragasztásos, vagy ultrahangos hajhosszabbítás. Azért nem szerepel az én ajánlataim között, mert itt a felhelyezésnél is és a leszedésnél is a ragasztóanyagot melegíteni kell, és kemény vegyszereket használunk, főleg a bontásnál.

Az ultrahangos technika csak ázsiai hántolt hajból készíthető el.
Egy, már eleve káros haj esetén ezek a technikák végleges károsodást okozhatnak.
Az ázsiai illetve a különböző hántolt hajak élettartama 5-6 hónap.

Felhívom mindenki figyelmét, hogy mielőtt bármelyik technika mellett döntene, érdeklődje meg, hogy a választott beavatkozás milyen hatással van a hajára, és azt milyen szakember végzi.

A saját honlapomon egy pár technika képekben is megtalálható, az eredeti állapot, és az elvégzett munka eredménye. www.hajbevarras.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja