SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Három megoldás a hajhullásra

Családinet [cikkei] - 2015-04-14
A nők szépségének, vonzó megjelenésének egyik jelképe a dús, egészséges hajkorona, éppen ezért nagy lelki teher, amikor egy hölgy azzal szembesül: haja töredezetté, fénytelenné válik, mennyisége csökkenni kezd. A hajhullás kezelésére ma már eredményes kozmetológiai eljárások léteznek, mint például a mezoterápia, a saját-vér terápia és a carboxyterápia.

„Átlagosan 100-150 hajszálunk hullik ki naponta - ha huzamosabb ideig ennél jóval több a hajveszteség, kóros hajhullásról beszélünk. Ilyenkor a haj fénytelenné, töredezetté válhat, könnyedén eltávolítható lesz a fejbőrből. A felmérések szerint ezzel minden tizedik nő szembesül” – mondta el dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus, aki azt is hozzátette: a hajhullás hátterében a nem megfelelően kiválasztott hajápoló kozmetikumok, stressz, drasztikus fogyókúrák és krónikus (gégészeti, urológiai, fogászati) betegségek állhatnak, de okozhatja például vérszegénység is. A probléma gyakran jelentkezik szülés után, illetve a menopauza időszakában. „A hajhullás kezelésére rendkívül eredményes kozmetológiai és orvosesztétikai módszerek léteznek, például a mezoterápia, a saját-vér terápia és a hajbeültetés” – mondta el a szakértő. Lássuk, mit is takarnak ezek pontosan!

 

Mezoterápia

Több évtizedre visszatekintő, gyors, fájdalommentes eljárás, amely során speciális vitaminokat, aminosavakat, cinket, szilíciumot és további hatóanyagokat juttatnak mikroinjekciózással a hajas fejbőrbe. A módszer sikerességét nagymértékben befolyásolja, hogy mióta áll fenn a probléma, és mi a hajhullás pontos oka, de általános tapasztalat, hogy az eljárás eredményeként a hajszálak megerősödnek, fényesebbé válnak, csökken a hajhullás, néhány hét múlva pedig új hajszálak jelennek meg. A terápia segítségével a foltokban jelentkező, illetve a férfias típusú hajhullás is sikeresen kezelhető, de alkalmas a korpásodás és a zsírosodás kezelésére is.

 

Saját-vér terápia

Új kezelési lehetőség, amely során vérlemezkékben gazdag, koncentrált plazmát és ezzel növekedési faktorokat, valamint bioaktív fehérjéket juttatnak a fejbőrbe – ennek eredményeképp megújulnak a kötőszöveti sejtek, felgyorsul a sebgyógyulás és a szöveti regeneráció. A haj növekedése és minőségi változása a terápia megkezdését követő 12. hét után várható, a végeredmény a kezelést követően 9 hónappal alakul ki. A kezelés jól tolerálható, nincs komolyabb mellékhatása.

 

Carboxyterápia

Évtizedekkel ezelőtt megfigyelték a CO2 tartalmú gyógyvizek egészségre, különösen a vérkeringésre gyakorolt jótékony hatását. Az idő előrehaladtával vérkeringésünk lassul, kevesebb oxigén jut a sejtekhez, és emiatt megakadnak a regenerációs folyamatok. A kezelés során a szakértő vékony tűk segítségével, ellenőrzött körülmények között CO2-t injektál a bőr meghatározott rétegébe, amely élénkíti a keringést és a kollagéntermelést, illetve elősegíti a sejtmegújulást. A legújabb tapasztalatok szerint sorozatkezelések alkalmazásával a foltos és diffúz hajhullás, valamint a haj minőségét érintő problémák esetén is sikeresen alkalmazható eljárás, jelentős mellékhatások nélkül.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja