SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Orvosságok fűben, fában... l.

Dr. Kohán József [cikkei] - 2005-09-22
Mennyi zöldség, gyümölcs van minden háztartásban... Nemcsak finomak, gyógyító hatásuk is van!

Cseresznye

A cseresznye tartalmánál fogva kitűnő vértisztító. Ez különösen a téli vitaminhiányos étkezésben segíthet, ha néha befőttben vagy mélyhűtött gyümölcshöz formájában fogyasztjuk, így ellenállóbbá teszi a szervezetet. Vértisztító hatása révén - javítva a máj működését - segít a pattanások kezelésében, javítja a bőr hidratáltságát. Természetes hormontartalmánál fogva javul a szervezet "homeosztázisa", és ez is a bőr szépüléséhez vezet.

A legegészségesebb, ha nyersen fogyasztjuk a cseresznyét, de készíthetünk belőle levet is. Tegyük szűrőtálra a cseresznyét, mártsuk két-három percre a forró vízbe. Borítsuk egy lapostányérra, és nyomkodjuk egy kissé meg a krumplinyomóval. Válogassuk ki a magokat, a többit öntsük a turmixgépbe. Kúraszerűen fogyasszuk, naponta fél pohárral.

Őszibarack

barack

Az őszibarackban levő A- és a C-vitamin tartalma csökkenti a pattanások kifejlődését, és ellenállóbbá teszi a bőrt a betegségekkel szemben. A nap hatásának is jobban ellenáll, valamint a sebesült bőr hamarább begyógyul. Az őszibarack-arcpakolás eredményeként a bőr megtisztul, rugalmasabbá, fiatalosabbá válik.

Áfonya                                                                                                                                                         afonya

A bőrbetegségek, különféle kiütések a máj működésével függhetnek össze. Az áfonya jó vértisztító, azért gyógyítólag hat az ekcéma, kiütés,  pikkelysömör esetén.

 

 Citrancs/Grapefruit

narancsA bőrre is tisztítólag hat a citrancs. Ezt A- és C-vitamin tartalmának köszönheti, a C vitamin ugyanis fontos alkotó eleme a kollagén szöveteknek, amelyek a bőr alkotó elemei. Képes az ereket is regenerálni. C-vitamin tartalmának köszönhetően a bőrt megvédi a vírusos támadások ellen, az A-vitamin pedig segít a gyulladások gyógyításában.

Gránátalma                                                                                                                                                  

granatalma

A vérző aranyérre hatékony gyógyszerhez jutunk a gránátalma levében. Vegyünk egy csomó vattát, mártsuk be a lébe és kenjük be a végbelet. Ezt ismételjük meg naponta többször.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja