SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A karcsúság piacán

Családinet [cikkei] - 2005-08-05
A karcsúság piacán számos iparág kínálja termékeit: műtéti beavatkozások, gyógyszerek, étvágycsökkentők, light-élelmiszerek stb.

A legdrasztikusabbak, a műtéti beavatkozások egyáltalán nem jelentenek garanciát arra, hogy a zsírleszívás után is mindig megmarad az a súly, amit a műtőben kívántunk elérni, nem beszélve arról, hogy gyakran testi vagy lelki sérülésekhez vezethetnek az ilyen operációk.

A gyógyszerek ugyancsak erőteljes beavatkozást jelentenek a szervezet egészére nézve. Egyes tablettákról azt hirdetik, hogy egyszerűen csak le kell nyelni őket, és ezzel máris mindent megtettünk azért, hogy leadjunk a súlyunkból. Gondoljunk csak bele, micsoda kémia kellene ahhoz, hogy ez valóban így legyen - és abba is gondoljunk bele, hogy a szervezetnek szüksége van-e ilyen vegyi beavatkozásra. A tabletták jó része hatástalan, vagy pedig veszélyes - rossz esetben mindkettő egyszerre - és a szervezetünk túlterhelésével, a módszerek váltogatásával nem érdemes szórakozni.

Más kategóriába tartoznak az étvágycsökkentők. Egy vagy két hét sikeres alkalmazás után előfordulhat annak a veszélye, hogy növelni kell az adagot (tehát vagy az ételét, vagy a készítményét, és egyik sem ideális választás), mert bizony rászoktunk. Gyakori mellékhatásaik az idegesség, szívkeringési panaszok, magas vérnyomás, alvászavarok, pszichés problémák. Az eredmény - a súlycsökkenés - viszont általában lelombozóan alacsony.

A light-élelmiszerek tömkelege - a csökkentett kalóriájú változatok - azt ígérik, hogy "kevesebb" fölösleget kapunk magunkra fogyasztásukkal, és ezzel hosszútávon a testsúly is csökkenhet. Először is, ezekből a finomságokból könnyebb szívvel eszünk egy kicsivel többet, hiszen úgyis light, tehát nem árthat, gondoljuk.

Ha ez a mérlegelbillenés beáll, azzal sokkal rosszabb étkezési szokásokat alakítunk ki, mintha maradtunk volna a normál változatoknál (nem beszélve arról, hogy ha visszatérünk, vagy nem kapjuk meg éppen a light változatot, akkor mekkorát billenhet a mérleg nyelve!).

forrás: www.ma.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja