SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tippek életmódváltáshoz

Végh-Fodor Mónika [cikkei] - 2016-08-19
Az egészség kincs. Ha életmódváltáson gondolkodsz, összegyűjtöttem 5 dolgot, ami segíthet elindulni.

1. Ép testben ép lélek ÉS ép lélekkel az ép testért.

Test és lélek kölcsönhatása ismert tény. Ha életmódváltásra határozod el magad, mindkét területre légy figyelemmel! Ha megújítod a táplálkozási szokásaid, vegyél fel olyan új szokásokat is, amelyek a lelki életednek kedveznek. Ha eddig nem volt napi csendességed, akkor például tedd szokásoddá, hogy minden nap adsz magadnak 15-20 percet átgondolni a napi céljaid, érzelmeid. Teheted ezt relaxálás közben, de akár egy nyugodt teázás vagy délutáni séta is megfelel erre a célra: legyen ez a te időd!
 

2. Találd meg és válaszd ki az alkatodhoz, helyzetedhez,  ízlésedhez passzoló módszereket!

Lehet, hogy az új, divatos diéta több ismerősnek is bevált, vagy a szomszédos fitneszteremről jókat mesélnek a kolléganők. Neked azonban az fog beválni, ami Hozzád igazán passzol. Ami iránt Te tudsz igazán lelkesedni, ami Benned megmozdít valamit. Ha utálsz futni, akkor ne kínozd magad vele. Ha viszont szívesen vagy jó társaságban, szóba jöhetnek a csapatsportok, vagy akár az is, hogy a pároddal együtt jártok el úszni. Akárhogy választasz, figyelj az önismereted szavára. Abban fogsz tudni kitartani, ami örömet és nem pedig önsanyargatást jelent számodra.
 

3. Életmódblogok, magazinok, ismerősök tippjei - légy nyitott meghallgatni mások tapasztalatát és tippjeit az életmódváltásról, olvass utána, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba!

Ha például hallottál a paleó diétáról, és tudod magadról, hogy szívesen eszel húst, tojást,  akkor ezt a rendszert Neked találták ki! Olvass el róla mindent, szerezz minél több receptötletet, csatlakozz esetleg paleós csoporthoz, webáruházhoz (ahonnan a szükséges alapanyagokat be tudod szerezni). A google-ben rákeresve rengeteg ötletet fogsz találni! Ugyanez a helyzet más táplálkozási rendszerekkel. Ha számodra a 160 grammos diéta a vonzó, mert tudod, hogy a szénhidrátterhelésed csökkenteni kell, csak pötyögd be a keresőbe, rengeteg hasznos infóhoz fogsz jutni.
 

4. Motiváld magad a saját módszereddel!

Hogy számodra mi a legerősebb motiváció, azt csak Te tudhatod. A legsimább út, ha szavakkal és fotókkal megfogalmazod a célod, felragasztod egy A4-es papírra, azt pedig kiplakátolod a lakásod vagy az irodád jól látható helyén, hogy a szemed előtt legyen. 

Ha egészségi állapotod kedvezőbbé tétele a cél, ezt is fogalmazd meg, számszerűen is! Pl:" 90kg helyett 75kg-osan jól bírom a tempót, az unokáimmal gyalog megyünk a piacra bevásárolni." vagy "Fittségem növekszik, súlyom 10 kg-ot csökken október végéig, az 5. emeleten lévő lakásunkba kifulladás nélkül felszaladok." vagy "Fittségem növekszik, laborértékeim ebből és ebből a szempontból így és így javulnak a következő fél évben."

Célod eléréséhez tehát tedd le a voksod egy táplálkozási rendszer mellett, és hozzá válassz olyan mozgásformát, amelyet kedvvel tudsz beilleszteni az életedbe.
 

5. Keresd meg azokat a megoldásokat, amelyek a családi költségvetésbe is beleférnek!

Sportolni például lehet nagyon kedvező áron vagy akár ingyen is. A neten is vannak vonzó lehetőségek. (Én pl. a Jógaklikkel jógázom, kedvező tagdíjjal és rugalmas időbeosztással. Nincs kifogás, hogy nem értem rá elmenni az órára, az online felület bármikor megnyitható, van 15 perces, de másfél órás edzésprogram is.)

Az egészséges táplálkozás sokszor nem kerül többe, mint a hagyományos bevásárlás. Én házi felvágottat készítek és a zsömlét is magam sütöm egy ideje, mert találtam egyszerű és gyorsan elkészíthető recepteket. Árban ugyanott vagyok, viszont mesterséges anyagok nélküli reggelit, vacsorát teszek a család asztalára.
 

 +1. Élvezd az életmódváltást!

Figyeld meg és melengesse át a szíved az örömöd, hogy teszel magadért és a családodért! Ez erőt ad továbbmenni, hiszen az életmódváltás nem egy kampányszerű program, hanem "hosszútávfutás". Sikeres és örömteli életmódváltást kívánok! Ha tovább olvasnál a témában, keresd fel életmódkérdésekkel foglalkozó blogom.

Indexkép: arhy82/pixaqbay.com

Végh-Fodor Mónika


Végh-Fodor Mónika
Mesetréner-meseterapeuta, a Mesetréning szerzője

Elérhetőségeim:
E-mail: mesetrening@gmail.com
Blog: http://taltosparipa.cafeblog.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/taltosparipa
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja