SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Moderációs Kineziológia- avagy vizuális stresszoldás

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2014-03-07
Moderációs eszközökkel oldani olyan, mintha moziban ülnénk. A látott képek és a hallott információk együtt sokkal hatékonyabban épülnek be tudatunkba, mint ha csak az egyik érzékszervünket használnánk.

Moderáció és kinezioólgia, avagy vizuális beépülést és feldolgozást segítő technikák stressz oldás közben.

Moderációs eszközökkel oldani olyan, mintha moziban lennénk. A látott képek, főleg ha színesek is, sokkal jobban beleégnek a tudatba, mintha csak beszélgetünk a témáról.

A lényeg pontosan abban rejlik, hogy minél több érzékszervet megmozgatva jusson felszínre a bennünk mélyen lévő blokk, egy-egy szituációhoz társított negatív érzelmi gubanc. Ha jártál már kineziológusnál, akkor tudod, ha nem akkor most elmondom, hogy a találkozás elején mindenesetben kitesztelem az izmaidon, melyek azok a segítő gyakorlatok, amelyekkel tudatos emlékezés nélkül meg tudjuk keresni tested mely szervéhez kötődik blokk. Aztán a stresszoldás során kivezetjük a felszínre hozott emlékből a negatív érzelmeket és pozitívokkal helyettesítjük. Ez lehet egy megoldás, egy új érzés, egy új elhatározás, egy új módszer.

A látott és hallott információk sokkal jobban megmozgatják mind a kettő agyféltekét, ami azért előnyös, mert így biztosan a számodra legjobb és legkreatívabb megoldás születik a témádban.

Mi a feladata a bal és a jobb agyféltekének?

Bal agyfélteke az “analitikus”, felelős a beszédértésért, szövegértésért, számolásért. Elemzi a beérkező információkat, racionálisan, logikusan gondolkodik. Itt vannak elraktározva a félelmek, fájdalmak, amiket eddig összegyűjtöttél. Itt van a beszédközpont, a matematikai gondolkodás, a logika központja. Stressz esetén ő irányít, lekapcsolja a jobb agyféltekét és a homloklebenyt.

Jobb agyfélteke az “intuitív”, felelős a tér és forma érzékeléséért, az érzésekért, az elvont gondolkodásért. Itt lakik a fantázia, a formák, színek, dallamok, hangok, ritmus és az intuíció is. Nem érzékeli az időt, mentes a félelmektől és fájdalmaktól. Átlátja a dolgok egészét, de nem a részleteket. Megtalálja az összefüggéseket. Ő segít a térbeli érzékelésért és a látott dolgok felismeréséért. Stressz esetén nem működik. Részletesebben itt is olvashatsz róla: https://www.csaladinet.hu/index.php?module=redirect&p=vizualis_stresszoldas_hierika

Most már Te is megérted, miért olyan fontos a két agyféltekét összehangolni, különösen stresszoldás alkalmával.

Gyerekeknél azért nagyon egyszerű, mert ők még - főleg kisebb korban - nagyon a kis kreatív világukban élnek. Így számukra szinte kézenfekvő, hogy vizuálisan is megjelenítsék a megbeszélteket. Felnőtteknél már bonyolultabb, de nem lehetetlen, sőt! Nagyon is hatékony!

Te beszéltél már úgy telefonon valakivel, hogy közben rajzolgattál, jegyzetelgettél vagy ilyen-olyan jeleket tettél egy-egy szó mellé?

Nos, a moderációs technika pont erről szól: hogyan tudjuk még jobban meglátni és beépíteni azt a megoldást, átalakított belső képet, amire a stresszoldás során rájöttél. Gyakran teszem fel azokat a kérdéseket a találkozás végén, hogy "Hogyan érheted el  a vágyadat?" . Amire aztán születnek rajzok, pontokba szedett vázlatok, bekarikázott pókábra szerű jegyzetek. Közben lehet, hogy éppen fogantatás kori vagy óvodás kori emlékeket dolgozunk fel. De egy a fontos: mindegy, hogy melyik korban vagyunk éppen az oldás során, vizuális megjelenítéssel, sokkal könnyebben megy az ott lappangó stressz átalakítása.

Tulajdonképpen ez a módszer a coaching rendszeréből jön, ahol már több éve nagyon nagy eredményekkel használják. Németországban, ahonnan származik, már az iskolákban is nagy hatékonysággal alkalmazzák. Ráadásul egy olyan vivő módszerről van szó, ami bármi mással összekombinálható, így a kineziológiával is.

Van még egy plusz előnye: a segítő számára fontos, hogy olyan visszajelzést adjon, amit biztosan megértesz és magadévá tudsz tenni. Ezt pedig legjobban a szavakkal és képekkel lehet elérni.

Ha kedvet érzel egy ilyen találkozáshoz, ne halogasd a döntést!

Fotó: geralt - pixabay

Horváthné Iványi Erika


Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Családi tragédia Győr közelében: karján a kisgyermekével lépett a vonat elé egy édesanya

Tragédia történt péntek este Győr-Ménfőcsanak közelében: egy édesanya, karján a gyermekével a vonat elé lépett. Az édesanya azonnal meghalt, a gyermek életéért a gyorsan kiérkező mentők küzdöttek, de nem tudták megmenteni – írja a MÁV-csoport Facebook-oldala.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja