SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miért van stressz a családban?

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2019-03-06
Gondolnád, hogy gyermekeid is örökölhetik a megoldatlan problémáidat, tudatalatti szorongásaidat?

Szereted a Változást, az Egyszerűséget és az érintést? A Metamorfózis ezt mind megadja, mert feloldja a tudatalatti nyomást és feszültségeket egyszerű, gyengéd érintéssel és a változás biztosan bekövetkezik!

A tudatalatti stressz egy láthatatlan határ a testünkben, elménkben, amely gátolja képességeinket a jó egészségre és a testi-lelki harmonikus működésre, és gátolja a múltból hozott sérelmekből, tapasztalatokból, betegségekből, viselkedésmintákból való kigyógyulás lehetőségét is.

A fizikai tünetek mögött minden esetben tudatalatti rendezetlen ügyek, tapasztalatok, feszültségek találhatóak, mondja Robert St. John, a Metamorfózis kezelés módszerének megalkotója. Általában minden ember először a testi tünetekre fókuszál (alvászavar, tic, depresszió, ágybavizelés, szorongás, kapcsolatok megromlása, szív- és érrendszeri betegségek stb.), és nem jut eszébe a kiváltó okot keresni. A gyógyszerek és orvosi kezelés hatására a testi tünetek elmúlnak, de később visszajöhetnek. Ezért a tünetek javulásakor a problémát ejtjük és élünk tovább. Az ok, ami tudat alatt megbújva a tüneteket, betegségeket okozza, nem oldódik fel, így átszáll megoldatlanul egyik generációról a másikra pl. félelmek, párkapcsolati sémák. Egészen addig, míg valamelyik utódnak elege lesz és elkezdi felkutatni az okot a gyógyulás reményében, és a megfelelő módszert, ami ebben segít neki.

Én személy szerint már több kiváltó okot felkutattam a gyermekeim érdekében, hiszen nekik is lesz elég, ha felnőnek, az enyémet ne vigyék tovább. Szülőként ezt biztosan megtehetjük, a mostani időkben erre ráadásul nagyon is sok lehetőség kínálkozik.

A tudatalatti stresszforrás a fogantatás idején, DNS útján öröklődik tovább, amely az első osztódásoknál beépül az agyba. Ehhez adódnak hozzá még a várandósság ideje alatti feszültségek, szülés/születés élmény, a szülők közti feszültségek, viselkedés minták, stressz a családban és még sok más. Amikor egy ilyen tudatalatti nyomás feloldódik, az ember máris könnyebbnek érzi magát és egyből nyitottabb az új lehetőségekre. Arról nem is beszélve, hogy a hozzá tartozó fizikai tünetek is gyógyulásnak indulnak (depresszió, fájdalom, idegesség, alvászavar, cukorbetegség, vérnyomás, szorongás, tik...), és könnyebben viseljük a mindennapi feszültségeket is.

A Metamorfózis stresszoldó masszázs egy Gyengéd, Nem Szóbeli, és Nem Oknyomozó módszer, amely mély relaxációt, pihenést biztosít. Ez az ellazult állapot lehetőséget teremt arra, hogy a felszín alatt megbújó feszültségek, viselkedésminták és érzelmek, amelyek eddig gátoltak, elkezdjenek feloldódni. Éppen ezért kifejezetten ajánlott gyerekeknek, férfiaknak, kismamáknak, nőknek, tehát mindenkinek, életkorra való tekintet nélkül.

A Stresszoldó kezelés masszázságyon fekve történik, a kezek, lábak, fej és arc reflexpontjainak érintésével. Kismamák számára azért is hatékony, mert anya és magzata így egyszerre oldódik, és képesek elengedni olyan generációs mintákat, amelyek gátolnák a teljes és egészséges élet lehetőségét testi, szellemi, érzelmi szinteken is. Számos esetben bizonyosodott már be, hogy ennek hatására nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett a szülés és születés élménye is. 

Több gyermeket és felnőttet kezeltem már különböző problémákkal, ahol már az első alkalom után látszott a változás:

"Hát ez jobb volt, mint a napközi!" - mondta egy 9 éves kisfiú, vagy egy Apuka reakciója a kezelés alatt: "Most kezdem megérteni a dolgokat, hogy mi miért történik most az életemben!"

Valamit kihagytam? Te is így érzed magad? Valakit ismersz, aki így érzi magát? 

Kukkants be a www.lelekfeny.hu oldalara, de itt is írhatsz nekem (kattints a cikk alatt található Kérdezz-felelek gombra!)

Örülök, ha segítehetek!

Kép: TheDigitalArtist / Pixabay

Horváthné Iványi Erika


Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja