SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhességi tesztet csinált, kiderült, hogy hererákos

Családinet [cikkei] - 2014-02-25
Viccnek szánt bejegyzés mentette meg egy fiatal férfi életét, aki poénból kipróbálta barátnője terhességi tesztjét, amely nagy meglepetésre pozitív terhességet jelzett. Ezt rendkívül humorosnak találta, és megosztotta a hírt egy közösségi oldalon.

A beérkező kommentek alapján azonban kiderült, hogy távolról sem olyan vidám a történet, ugyanis a teszt a a megnövekedett HCG hormon szintjét mutatja, ami nőknél valóban a terhesség jele, férfiaknál azonban a hererák egy bizonyos típusa esetén emelkedik meg ennek a hormonnak a szintje.

A kommentek hatására a fiatalember kivizsgáltatta magát, és egy kis méretű daganatot találtak a heréjében. Mivel még korai stádiumban fedezték fel a betegséget, műtéttel el lehetett távolítani.

Általánosságban elmondható, hogy kevés rákos megbetegedést képes kimutatni a teszt, ezért az orvosok nem javasolják az otthoni diagnózis felállítását. A terhességi tesztek „sikeressége” miatt egyébként már elkezdődött egy otthoni diagnosztikai eszköz kifejlesztése, de amíg ez nem kerül piacra, ajánlott inkább orvoshoz fordulni a panaszokkal.

Mi a hererák?

A hererák az egyik olyan daganatfajta, mely a legsikeresebben gyógyítható, ha a beteg időben orvoshoz fordul, és megfelelő kezelést kap. Elsősorban fiatal felnőttkorban - 16 és 35 év között - fordul elő - írja a webbeteg.hu.
A jobb oldali hererák kissé gyakoribb, mint a bal oldali, és az esetek 3-5 százalékában kétoldali is lehet. A két here érintettsége jelentkezhet egyidőben, de egymástól függetlenül is.

A hererák tünetei

  • Típusos esetben fájdalmatlan csomó vagy duzzanat valamelyik herén.
  • A here fájdalmatlan megnagyobbodása.
  • A daganat növekedése következtében húzó érzés, a herék súlyossága.
  • A here érzékenysége, vagy akár érzéketlensége.
  • Fájdalom, vagy kényelmetlenség érzése a herében, vagy a herezacskóban.
  • Tompa fájdalom az alhasban, vagy az ágyékban
  • Folyadékgyülem (hyrokele) megjelenése a herezacskóban.
  • A HCG termelő daganatok a mellek megnagyobbodását is okozhatják.
  • Áttétek következtében köhögés, hátfájás, vérszegénység.

A hererák kezelése

A heretumorban szenvedő betegek túlélése a hatékony kemoterápiának és a fejlett sebészi és sugárkezelésnek köszönhetően az elmúlt évtizedekben nagy mértékben javult, korai stádiumban a teljes gyógyulás közel 100 százalékos! 

 

indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja