SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 tipp az otthoni stresszoldáshoz

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2019-05-07
A stressz szerves része életünknek, mert a napi feladatok elvégzéséhez elengedhetetlen a pozitív stressz, hogy lökést adjon a munkához. Mi a helyzet a negatív stresszel?
5+1 tipp az otthoni stresszoldáshoz

A stressz szerves része életünknek, mert a napi feladatok elvégzéséhez elengedhetetlen a pozitív stressz, hogy lökést adjon a szervezetnek a munkához. A negatív stresszel azonban már sokkal nehezebb megküzdeni.

A negatív stresszt okozó hormonokat a mellékvese kéregállománya termeli, az agyi parancsok hatására, mely hormonok aztán bekerülnek a véráramlásba és egész nap ott vannak. Továbbmegyek, addig ott vannak, amíg ki nem kerülnek onnan.


Milyen tüneteket okoznak?

Rövid távon

  • légszomjat,
  • székelési ingert,
  • izzadást,
  • szájszárazságot,
  • szapora szívverés,

ezeket ismerjük. A pozitív stressznek is ilyen tünetei vannak, annyi a különbség, hogy a cél elérése után boldogsághormon termelődik, ami semlegesíti a stresszhormonokat így jókedvvel térhetünk nyugovóra.

Hosszú távon ezek a tünetek állandósulnak, a szervezet hozzászokik és évek múltán a folyamatos kompenzálás miatt fizikai betegségek formájában jelenik meg.

  • Magas vérnyomás,
  • cukorbetegség,
  • pánikroham,
  • depresszió és egyéb pszichés tünetek
  • és szervi betegségek.

Sajnos ez ma már a gyerekeknél is előfordul, sűrűbben mint gondolnánk. leggyakoribb tünetek az ágybavizelés, tik bármilyen formája, erős szorongások és félelmek okozta agresszív viselkedés és persze itt sem ritkák a fizikai betegségek kialakulása.

Mit tehetünk megelőző jelleggel saját egészségünk érdekében? Hogyan szabadulhatunk meg napi szinten a negatív stresszhormonok jelenlététől?

  1. Légzés – A kineziológiában stresszoldáskor legfontosabb módszer a légzés. A légzéssel feloldjuk agyunkat és bekapcsoljuk a kreatív gondolkodást. Stressz esetén ugyanis leblokkol az agyunk és ha megfigyeled magadat, visszatartod a lélegzetedet, így nem jut elég oxigén az agyba, tehát nem tud gondolkodni. Ilyenkor csak a már megtapasztalt, félelem által eredményezett reakcióink maradnak. Tehát amint tudatosodik benned, hogy nem veszel levegőt: vegyél egy jó nagy levegőt és kezdj el lélegezni!
  2. Mozgás – Az izmokban felgyűlt stresszhormonokat ezek után mozgással tudod leghatékonyabban kivezetni a testedből és persze segíti még a vízivás is. Mindegy milyen mozgás, de naponta legalább 20 percet mozogj az egészségedért. A gyerekeknél azt hiszem, ez nem olyan nagy probléma.
  3. Érintés – Az érintés, ha a bőr bőrhöz ér, hihetetlen mértékben szabadítja fel az endorfint, vagyis a boldogságot okozó hormonokat, ami, mint tudjuk, semlegesíti a stresszhormonokat. Szóval egy otthoni önmasszázs is nagyon sokat jelent, még jobb, ha van egy vállalkozó családtag, akit erre megkérhetsz. Fejmasszázs, kézmasszázs vagy talpmasszázs... bármi, ami örömet okoz neked.
  4. Illóolaj használat – Legjobb a 100%-os tisztaságú illóolaj használata. Tarthatsz a táskádban egy kis fiolát, amit vészhelyzetben szagolgathatsz. Ilyen olaj például a narancs, mandarin, ami napfényt és a nyarat idézi vidám, boldog illatával.
  5. Diéta – Étkezéssel is lehet csökkenteni a stressz hatását, különösen a cukor fogyasztás mellőzésével. A cukor nagy mértékben befolyásolja a mellékvesét, ezáltal a stresszt okozó hormonok termelődését is. Kutatások mutatták már ki, mennyi cukrot eszik a mai ember és mennyit ettek régen. Az sem mindegy persze, hogy milyet. Manapság szinte minden élelmiszerben található fehér cukor. A cukor fogyasztása nagy hatással van a hasnyálmirigyre is, amelynek óriási szerepe van a betegségek elkerülésében, mégis rengeteg a cukorbeteg. E mellett természetesen a sok folyadék, gyümölcs és zöldség is segíti a sejtek megtisztulását. A cukor szerepéről egyébként következő cikkemben fogok bővebben írni, ne hagyd ki!

Az 5+1. tippem pedig nem igazán otthoni praktika, de nagyon hasznos, különösen akkor, ha nem megy egyedül és az otthoni megelőzéshez is fáradtak vagyunk. Ez pedig a stresszoldás olyan módszerrel, ami neked használ. Ilyen lehet a Metamorfózis, masszázs, kineziológia, Access Bars, Svt vagy bármi más.

Egészségben gazdag, stresszmentes napokat kívánok!

Erika, a lélekgyógyító

Kép: whitesession / Pixabay

Horváthné Iványi Erika


Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"Hallooween nagyon veszélyes mindenkire nézve. Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Ennek a megemlékezése az méltó a keresztyén emberekhez" - írták egy hosszú posztjuk végén.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
A szerkesztő ajánlja