SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lépésről lépésre változtass!

Katona Renáta [cikkei] - 2014-01-13
A változások sokszor felforgatják az egész rutinos életünket bármilyen területet is érintsen. Amikor életmódot váltunk a feje tetejére kell állítani a világunkat, feladni a megszokottat, a kényelmeset és elhagyni az ismert utat.

Sokszor azért nem tudunk a tartós változás útjára lépni, mert félünk. Minden idegen, mindenre figyelnünk kell, emiatt nagyon nehéznek érezzük. Ehhez kell az a megrendíthetetlen elhatározás, amelyről a „Miért nem sikerül az életmódváltás?” című cikkemben már írtam.

Az ismeretlen egyben idegen is. Az idegenektől pedig többnyire tartunk, nem nyílunk meg azonnal. Ha egy idegen ember „ajtóstól tör a házba” az többnyire nem szimpatikus, ezért hátat fordítunk neki és igyekszünk elkerülni. (Az emberek többsége legalábbis ilyen.)

Az életmódváltás pont olyan, mint egy ilyen idegen ember. Lépésről lépésre kell beengednünk az életünkbe! A gyeplő nálunk van. Az addig élt életmód viszont ellenünk dolgozik!
Az évek alatt felhalmozódott dolgoktól, elégedetlenséget és egészségkárosodást okozó állapotoktól (tunyulás, túlsúly, löttyedt bőr, magas vérnyomás, sóvárgás az édesség után, kenyér és zsíros ételek mértéktelen fogyasztása, chips-ek ropogtatása, cukorbetegség, rendszertelen étkezés… stb.) azért akarunk megszabadulni, mert betelik a pohár. Ezért a változást AZONNAL akarjuk. E célból viszont kinyitunk ajtót, ablakot és minden változást egyszerre hívunk az életünkbe. A változások hada viszont teljesen felborít mindent, ami miatt jön a félelem és kezdődik minden elölről.

Amit tehetünk:

Egyszerre limitált számú dolgon változtatunk és rutinná fejlesztjük ezeket. Kb. 30 napra van szükség egy-egy szokás megváltoztatásához, automatizálásához.

Így sikerülhet:

  • Gondosan tervezd meg a változás útját!
  • Tarts szüneteket néhány változtatás után és élvezd, hogy képes voltál rá. Gyakorold még egy ideig!
  • Adj időt Magadnak! Bár a türelmetlenség minden ember életében jelen van, ezzel sajnos nem gyorsíthatjuk meg a dolgokat, viszont ördögi körbe taszíthat, ahonnan igen nehéz kimászni.

Az új életmód elemeivel ismerkedj szépen lassan, mint azzal az idegen emberrel, aki aztán egyszer csak az életed részévé vált és végül a társad vagy őszinte barátod lett.

 

Katona Renáta


Katona Renáta
Személyi edző, gyermekfitnesz oktató és életmód tanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail:info@centraltrening.hu
Honlap: http://www.centraltrening.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja