SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lépésről lépésre változtass!

Katona Renáta [cikkei] - 2014-01-13
A változások sokszor felforgatják az egész rutinos életünket bármilyen területet is érintsen. Amikor életmódot váltunk a feje tetejére kell állítani a világunkat, feladni a megszokottat, a kényelmeset és elhagyni az ismert utat.
Lépésről lépésre változtass!

Sokszor azért nem tudunk a tartós változás útjára lépni, mert félünk. Minden idegen, mindenre figyelnünk kell, emiatt nagyon nehéznek érezzük. Ehhez kell az a megrendíthetetlen elhatározás, amelyről a „Miért nem sikerül az életmódváltás?” című cikkemben már írtam.

Az ismeretlen egyben idegen is. Az idegenektől pedig többnyire tartunk, nem nyílunk meg azonnal. Ha egy idegen ember „ajtóstól tör a házba” az többnyire nem szimpatikus, ezért hátat fordítunk neki és igyekszünk elkerülni. (Az emberek többsége legalábbis ilyen.)

Az életmódváltás pont olyan, mint egy ilyen idegen ember. Lépésről lépésre kell beengednünk az életünkbe! A gyeplő nálunk van. Az addig élt életmód viszont ellenünk dolgozik!
Az évek alatt felhalmozódott dolgoktól, elégedetlenséget és egészségkárosodást okozó állapotoktól (tunyulás, túlsúly, löttyedt bőr, magas vérnyomás, sóvárgás az édesség után, kenyér és zsíros ételek mértéktelen fogyasztása, chips-ek ropogtatása, cukorbetegség, rendszertelen étkezés… stb.) azért akarunk megszabadulni, mert betelik a pohár. Ezért a változást AZONNAL akarjuk. E célból viszont kinyitunk ajtót, ablakot és minden változást egyszerre hívunk az életünkbe. A változások hada viszont teljesen felborít mindent, ami miatt jön a félelem és kezdődik minden elölről.

Amit tehetünk:

Egyszerre limitált számú dolgon változtatunk és rutinná fejlesztjük ezeket. Kb. 30 napra van szükség egy-egy szokás megváltoztatásához, automatizálásához.

Így sikerülhet:

  • Gondosan tervezd meg a változás útját!
  • Tarts szüneteket néhány változtatás után és élvezd, hogy képes voltál rá. Gyakorold még egy ideig!
  • Adj időt Magadnak! Bár a türelmetlenség minden ember életében jelen van, ezzel sajnos nem gyorsíthatjuk meg a dolgokat, viszont ördögi körbe taszíthat, ahonnan igen nehéz kimászni.

Az új életmód elemeivel ismerkedj szépen lassan, mint azzal az idegen emberrel, aki aztán egyszer csak az életed részévé vált és végül a társad vagy őszinte barátod lett.

 

Katona Renáta


Katona Renáta
Személyi edző, gyermekfitnesz oktató és életmód tanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail:info@centraltrening.hu
Honlap: http://www.centraltrening.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja