SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Mérgező kozmetikumok!

Kókai Kata [cikkei] - 2004-11-01
Ki gondolná, hogy a nap mint nap használt kozmetikai termékek akár komoly betegséget is okozhatnak? Az ártalmatlan allergiás reakcióktól egészen komoly betegségekig húzódik a skála, melyen a kozmetikumok által okozott betegségek szerepelnek. A WWF listájára olyan gyártók is felkerültek, mint a dm és a Nivea!

 

Néhányan már ráébredtünk arra, hogy nem árt, ha odafigyelünk az étkezésünkre, kerüljük a tartósítószereket, és a szintetikus anyagokat. De ki gondolná, hogy pont azok a kozmetikumok, melyek elméletben bőrünk és szépségünk megóvására készültek, károsabbak is lehetnek, mint más, olcsóbb termékek.

 

Tavaly Greenpeace aktivisták több nagy üzlet termékeit vizsgálták: a dm, Tesco, Auchan, Match és Plus áruház termékei között egyaránt találtak egészségtelen vegyszereket tartalmazó szépségápoló szereket. Leggyakrabban a krémekben, és a sminkszerekben –leginkább alapozókban, szemhéjfestékekben- fordultak elő az irritáló anyagok.

 

Az egyik legveszélyesebb összetevő az MDGN (metildibromo-glutaronitril). A legújabb vizsgálatok szerint allergiát, s akár súlyos bőrgyulladást is okozhat. Annak ellenére, hogy az Unió tudományos bizottsága is egyértelműen veszélyesnek találta az MDGN-t, a gyártók 2005 tavaszáig haladékot kaptak, hogy kivonhassák az összetevőt a bőrön maradó szerekből (babakrémek, sminkszerek, napolajak).

 

Ma már több cég is leállt az MDGN tartalmú szépítőszerek forgalmazásával, de mindenesetre nem árt, ha vásárlás előtt az összetevők listáját is elolvassuk!

 

Néhány veszélyes anyagokat tartalmazó termék (WWF gyűjtése alapján):

 

  • Rossmann Babatestápoló
  • Johnson&Johnson PH 5.5 tusfürdő és arclemosó
  • Oil of Olaz krémek
  • Nivea Visage arclemosó
  • A dm termékei közül pedig számtalan, Balea márkanév alatt futó termék.

 

Persze nem az MDGN az egyetlen káros összetevő, mindennapi ápolószereinkben. A Triclosan, melyet előszeretettel alkalmaznak tartósítószerként, szintén káros az emberi szervezetre. Leginkább szappanokban, lábápolószerekben és fogkrémekben találhatjuk meg.

Az emberi szervezetre gyakorolt negatív hatásán kívül a környezetbe kerülve mérgező anyagként lép működésbe!

 

Hasznos linkek:

 

www.greenpeace.hu

www.egeszseg.lap.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja