SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Itt az ősz- védekezzünk vitaminokkal a betegségek ellen!

Kókai Kata [cikkei] - 2004-09-22
Mixeljünk vitaminbombát, vagy készítsünk vitaminsalátát, hogy megóvjuk egészségünket az őszi betegségekkel szemben.

 

Ahogy múlik a nyár, az egyre több borongós, esős nappal növekszik a tüsszentések, torokfájások száma is.

 

„Vitaminéhség”

 

Néha már-már kényszert érzünk arra, hogy elfogyasszunk bizonyos ételeket. Néha megkívánunk egy gyümölcsöt, vagy bizonyos zöldségeket. Ezt nevezzük ún. „vitaminéhségnek”: szervezetünk jelt ad, mely vitaminból szenvedünk hiányt.

A természetes módon, tehát zöldségek - gyümölcsök segítségével megszerzett vitamin sokkal hatékonyabban szívódik fel, mint a mesterséges készítmények. A változatos táplálkozás segíthet a betegségek megelőzésében.

 

Ételek és jótékony hatásuk

 

Paprika, citrom, kivi

Mindhárman nagy mennyiségben tartalmaznak C-vitamint, mely fontos szerepet játszik a nátha elkerülésében.

 

Fejes saláta, grépfrút, káposzta

Antioxidáns hatású növények, béta karotin tartalommal, mely a bőrproblémák megoldásában is hatékony segítség lehet.

 

Avokádó, édesburgonya

E vitamin tartalmukkal hatékonyan segítik az izmok és erek hatékony működését. Helyreállítja a koleszterinszintet, érelmeszesedés és szívproblémák megelőzésére is alkalmazható.

 

Spenót, máj

Magas vastartalmuk miatt főleg nők számára ajánlott a fogyasztásuk.

 

Káposzta, brokkoli, tejtermékek

Magas K-vitamin tartalmuk miatt szinte elengedhetetlen ételek. Fontos szerepet játszanak a véralvadásban, és a csontritkulás megelőzésében is.

 

Máj, tojás, tejtermékek, margarin

Mindegyik étel tartalmaz D-vitamint, mely a kalcium és a foszfor felszívódását segítik. Fontos szerepet játszik a csontritkulás megelőzésében, s a csontok egészséges fejlődéséhez.

 

FONTOS: a napi ajánlott vitaminadagnál sokkal többet nem szabad fogyasztani. A felesleges vitaminok többsége kiürül a szervezetből, azonban egyes esetekben toxikus hatásuk is lehet!

 

TIPP: elég nehéz kiszámolni, naponta miből mennyit együnk, hogy szervezetünk ne szenvedjen hiányt semmiben. Ha egészséges életmódot folytatunk, rendszeres testmozgást végzünk, kerüljük a káros szenvedélyeket, s változatosan táplálkozunk, akkor kisebb az esély a vitaminhiány kialakulására.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja