SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen a jó állatorvos?

Macskás Viki [cikkei] - 2008-08-01
Hogyan válasszunk állatorvost? 4 egyszerű szempont, ami megkönnyíti dolgunkat.

Egyszerű megfigyeléssel könnyen meggyőződhetünk, hogy jó helyen járunk-e.

1. Nézzük meg a várótermet, a WC-t és magát a rendelőt! Ha minden tiszta és higiénikus, akkor megnyugodhatunk. Ha nem, akkor mehetünk is haza!

2. Gazdiként nyugodtan elvárhatjuk, hogy az állatorvos a kérdéseinkre válaszoljon világosan, és érthetően. Ha nem hallgat meg bennünket figyelmesen és nem szán kedvencünkre elég időt, akkor ne várjunk sok jót tőle, hiszen "futószalagon" rendel. Ezt már a legelső vizsgálatnál is nagyon könnyen fel tudjuk mérni.


3. Nem kötelező, de előny, ha az állatorvosnak van asszisztense, hiszen számos vizsgálatnál fontos, hogy a cicákat szakszerűen fogják meg, esetleg rögzítsék. Ha van asszisztens, akkor egyrészt a macska nem tud bennünket megkarmolni, ha nem tetszik neki a vizsgálat, továbbá nem ránk fog haragudni és bennünket utálni napokig az esetleges kellemetlenségekért

4. Szintén hasznos, ha állatpatika is van a rendelőben, vagy a közvetlen közelében, így a felírt gyógyszerekért nem kell még plusz kirándulást tennünk esetleg a város túlsó szélére

További macskás cikkek a Macska Tv-n - www.macska.tv

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja