SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen a jó állatorvos?

Macskás Viki [cikkei] - 2008-08-01
Hogyan válasszunk állatorvost? 4 egyszerű szempont, ami megkönnyíti dolgunkat.

Egyszerű megfigyeléssel könnyen meggyőződhetünk, hogy jó helyen járunk-e.

1. Nézzük meg a várótermet, a WC-t és magát a rendelőt! Ha minden tiszta és higiénikus, akkor megnyugodhatunk. Ha nem, akkor mehetünk is haza!

2. Gazdiként nyugodtan elvárhatjuk, hogy az állatorvos a kérdéseinkre válaszoljon világosan, és érthetően. Ha nem hallgat meg bennünket figyelmesen és nem szán kedvencünkre elég időt, akkor ne várjunk sok jót tőle, hiszen "futószalagon" rendel. Ezt már a legelső vizsgálatnál is nagyon könnyen fel tudjuk mérni.


3. Nem kötelező, de előny, ha az állatorvosnak van asszisztense, hiszen számos vizsgálatnál fontos, hogy a cicákat szakszerűen fogják meg, esetleg rögzítsék. Ha van asszisztens, akkor egyrészt a macska nem tud bennünket megkarmolni, ha nem tetszik neki a vizsgálat, továbbá nem ránk fog haragudni és bennünket utálni napokig az esetleges kellemetlenségekért

4. Szintén hasznos, ha állatpatika is van a rendelőben, vagy a közvetlen közelében, így a felírt gyógyszerekért nem kell még plusz kirándulást tennünk esetleg a város túlsó szélére

További macskás cikkek a Macska Tv-n - www.macska.tv

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja