SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

44 hetes (10 hónapos) baba fejlődése

Családinet [cikkei] - 2014-03-10
Kisbabánk fejlődése során számos kérdés vetődhet fel bennünk, ezekre szeretnénk szakértő választ adni. A leírtak általános útmutatásként értendők. Ha gyermekünk koraszülött volt, ajánlott az eredetileg meghatározott születési időpontot tekinteni kiindulási alapnak, mikor a kisbaba fejlődését követjük.

44 hetes baba fejlődése


Testi fejlődés

Vannak kisbabák, akiket teljesen lenyűgöz a víz látványa. Legyen ez akár a fürdőkádban, a WC-ben, vagy a kutya táljában, előszeretettel tapicskolnak benne, megízlelik, és a lehető legvizesebbek lesznek. Ha a gyermekünk egy kis vízicsibe, mindenképpen ügyeljünk a következő biztonsági szabályok betartására.

  • Soha ne hagyjuk őrizetlenül a gyereket a víz közelében - beleértve a pocsolyákat, a mellékhelyiséget, a gyermekmedencéket, a vödröket és a kádakat. A gyermekek pár centis vízben is képesek megfulladni.
  • Ha van otthon medence, kerítsük körbe egy másfél méter magas kerítéssel, amelyhez önzáródó ajtó is tartozik. A kisbabán legyen mentőmellény speciális gallérral - soha ne tegyük őt felfújható játékra vagy matracra.


Szociális fejlődés

Ha van otthon kutyánk vagy macskánk, a kisbaba mostanában el lesz ragadtatva tőlük. Nagyon figyeljünk minden találkozásra - még a szelíd állatok is harapnak és karmolnak, ha veszélyben érzik magukat. Ne engedjük, hogy a baba meghúzza az állat farkát vagy fülét, és tanítsuk meg, hogyan kell kedvencünket gyengéden megsimogatni. Soha ne engedjük, hogy az állat egy szobában aludjon a gyerekkel.
Ha azon gondolkodunk, hogy beszerzünk egy kisállatot, hogy a babának legyen egy társa, talán érdemes várni vele még pár évet. A kiskutya túl durván játszik, harapdálja és fellöki őt. A kisbabáknak gondot okoz megkülönböztetni az állatot a kitömött plüssfiguráktól, és a kisállatok nem igazán fogják fel, hogy a csecsemő nem játékszer. Ha mégis új állatot veszünk, jó természetűt válasszunk, és ügyeljünk rá, a bezártságtól vagy az ingerléstől ne váljon agresszívvá.
 

Intellektuális fejlődés

A kisbaba egyre inkább tudatára ébred a tárgyállandóságnak, amiből arra következtet, hogy bár a tárgyak nincsenek a szeme előtt, valahol mégis itt lehetnek a közelben. Ezt az elméletet tesztelni is fogja, ezért eldug dolgokat, és megpróbálja megtalálni őket. Emellett képes általunk elrejtett kacatok nyomára bukkanni (segít, ha látja, mikor elrejtünk valamit). Ha a testvéreivel bújócskázott már korábban, viszonozhatja a szívességet azzal, hogy eldugja a kedvenc játékaikat, és boldogan nevetgél, mikor nem találják sehol. Nem igazán érti, hogy őket miért nem mulattatja ez a játék - végül is olyan vicces volt, mikor ők rejtettek el valamit!

Szeretnél minden újdonságról elsőként értesülni és egy jó közösség része lenni? Kövess minket Facebookon is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja