Hogyan kapcsolódik egymáshoz egyéni jóllétünk és tágabb környezetünk, bolygónk egészsége? Hogyan és miért távolodtunk el-el a minket körülvevő természettől? Akkor hogyan lehet, hogy mégis kölcsönösen hatunk egymásra? Ha én jól leszek, Ő is jól lesz? Lehetséges mindez?
A fenti folyamat hogyanjairól, miértjeiről, a tévutakról és a lehetőségekről szól Molnos Zselyke első magyar nyelven megjelent összefoglaló műve, mely az Ökopszichológia - Alapkönyv címet viseli. A szerző pszichológus, biológus, ökológus végzettségének köszönhetően teljes körű rálátással tekint az emberre, mint rendszerre és a minket körülvevő tágabb környezetre. A könyv egy hosszú belső munkának, kutatásnak, az idegen nyelvű szakirodalom teljes áttekintésének és újfajta rendszerbe foglalásának eredménye.
A szerző szavai a műről: „Elsősorban azoknak ajánlom a könyvet, akik tudatában vannak a globális problémáknak, és elindultak a tudatos viszonyulás valamely ösvényén, ugyanakkor elakadtak, s úgy érzik, hogy az a cselekvési paletta, amelyet ismernek és gyakorolnak, egyre inkább beszűkíti őket: bizonyos én-részeiknek nincs helye a „nagy tudatosságban”, hasítaniuk kell. Olyanoknak, akik szívesen elgondolkoznak azon, hogy ha önmagukat pusztítják, az mitől is lenne más, mintha ezt a természettel teszik?”
Molnos Zselyke: Ökopszichológia – Alapkönyv
HR-Line Kft., Budapest, 2016.
A könyv újrahasznosított papírból és környezetkímélő nyomdai technikával készült.
180 oldal
ISBN:978-963-12-5172-2
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)