Gary Watts, a Richland megyei halottkém hétfőn ismertette az esetet egy konferencián. Véleménye szerint nem is biztos, hogy kiderül a halál oka, ha a szemtanúk nem mondják el, mit fogyasztott a fiú azon a délelőttön. A srác két óra leforgása alatt megivott ugyanis egy koffeintartalmú szénsavas üdítőt, egy tejes kávét és egy energiaitalt – ez utóbbit húzóra hajtotta fel.
Holttestét orvos és törvényszéki toxikológus is megvizsgálta, egyikük sem talált korábban létrejött, rejtett szívbetegséget. A Davis által elfogyasztott koffein-mennyiség még önmagában nem halálos adag egy felnőtt számára. Mivel Davis 90 kilós volt, valószínűleg a fogyasztás módja vetett véget az életének ilyen korán. A szervezetének hirtelen, rövid idő alatt kellett volna megemésztenie a nagy mennyiségű koffeint.
A szakértő hangsúlyozta, hogy sem ő, sem kollégái nem szeretnének negatív, lejárató kampányt indítani, sem az energiaitalok, üdítők, vagy kávék, sem pedig az ezeket gyártó cégek ellen. Egyszerűen fel szeretnék hívni a világ figyelmét arra, hogy ezeket az italokat körültekintően, felelősen kell fogyasztani, hasonlóan az alkoholhoz. A mértéktelen, meggondolatlan fogyasztás komoly bajt okozhat, ahogy ebben az esetben is.
Annak ellenére, hogy nem halálos méreg, a gyermekek és fiatalok számára káros a cukros, koffeines, szénsavas italok gyakori fogyasztása, ezt már több tanulmány bizonyította. Olvasd el, mennyi koffeint fogyaszthat naponta gyermeked!
Egy vizsgálat szerint 2010 és 2013 között csak az Egyesült Államokban több, mint 5000 olyan esetet regisztráltak a mérgezési centrumokban, melyek energiaitallal hozhatók összefüggésbe. Az esetek felében gyermek volt a páciens és sokan közülük – a kisebbek - nem is tudták, mit isznak meg.
A tünetek között a leggyakoribbak a szédülés, hányinger, szívritmuszavar, magas vérnyomás és ájulás voltak. A kutatást vezető Dr. Steven Lipshultz gyermekorvos szerint nem a szupermarketből szerezték az italokat a kis betegek, egyszerűen kivették a hűtőből, kamrából, ahol a szülő, vagy az idősebb testvér hagyta, hozzáférhető helyen. Számos esetben – ahogy a kamasz fiúnak esetében is – némi körültekintés, óvatosság segített volna elkerülni a bajt.
Fotó: I'm Priscilla/PEXELS
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)