Óvodánk Heves megyében, azon belül Adács községben található. A település egyetlen óvodája a mi Akácfa úti óvodánk, melyben négy csoport várja az ide érkező gyermekeket.
Én kis-középső csoportos gyermekekkel foglalkozok, ahol a 20-as létszámban túlnyomó többségben fiúk vannak.
A barkácsolás az óvodai életünk aktív részét képezi. Nagyon szeretnek kézművesedni. Nem csak a tevékenység maga okoz örömet gyermekeinknek, hanem a produktum is, melyekre nagyon büszkék. Vallom azt, hogy akkor lesz egy gyermek kreatív, ha hagyjuk szabadon alkotni. A 3-4 éves gyerekeket már be lehet vonni az egyszerűbb felületfestésbe, különböző tépéssel-gyűréssel történő technikák kivitelezésébe. Fontos számomra, hogy mindig adjunk lehetőséget a változatos technikák élményszerű bemutatására, megtapasztalására.
A mesék nagyon közel állnak hozzánk, ezért választottam témának a bábkészítést, filléres dolgokból.
Úgy gondolom, minél változatosabb az anyaghasználat, annál fejlettebb a kreativitás is.
Papírzacskóból, kartonból, papírgurigából, dióhéjból, kőből, műanyagból, fából, spatulából alkottunk bábokat, játékokat. Ezekkel a 3 – 4 éves korosztály könnyen tud alkotni.
A barkácsolás során ismereteket szereznek a különböző anyagok tulajdonságairól, és újra alkotják őket. Mint a játéknak, a barkácsolásnak is személyiségfejlesztő hatása van. Alkotás közben a gyermekek megismerik saját képességeiket, énképüket, önállóságukat.
Az alkotómunka hatással van még az érzékelés, észlelés, emlékezet, képzelet, és figyelem fejlődésére.
A kész alkotásokat a gyerekek már alig várják, hogy kézbe vehessék, és játszhassanak velük. Számomra nincs szebb látvány, mint a sok mosolygós gyermekarc.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)