Egyre több olyan videót töltenek fel a közösségi oldalakra, ahol az anyuka és gyermeke pozitív szavakat, mondatokat ismételnek, növelve ezáltal a gyermek önbizalmát. Tényleg nem egy nagy ördöngösség, napról-napra elismételhetitek ugyanazokat a megerősítő gondolatokat, ahogy ez az anyuka is teszi a kislányával:
Nagyon fontos, hogy a szülők mindennap tudassák a gyerekükkel, hogy ők különlegesek, bátorítsák és szeressék őket, hiszen ez az alapja annak, hogy a gyerekek saját magukban is elkezdjék kialakítani ezeket az érzéseket. Sok gyermek nem tud mit kezdeni az általános iskolás, vagy középiskolás szekálókkal, viszont, ha már idejében megtanítjuk arra, hogyan védekezzen, hogyan maradjon pozitív az ilyen helyzetekben, akkor sokkal nehezebb lesz kikezdeni őket bármilyen formában.
Érdemes arra is odafigyelni, hogy a gyerekünk megtapasztalja a világ dolgait. Hagyjuk, hogy elessen, hagyjuk, hogy hibázzon, és biztassuk arra, hogy új dolgokat próbáljon ki. Ne szidjuk le, ha kárt tesz magában, inkább vigasztaljuk meg, és mondjuk el neki, hogy ez miért történt. Ha ezek a nagyon fontos lépések kimaradnak az életéből, akkor egy szorongó, maximalista felnőtt lesz, aki félni fog belevágni bármibe, ami számára ismeretlen. Számtalan ember küzd ma ezekkel a problémákkal, pedig, ha minden szülő legalább napi fél vagy egy órát foglalkozna a gyermekével ilyen téren, akkor nem az önbizalomhiány lenne a felnőtt társadalom nagyrészének az egyik legnagyobb gondja.
A napi motivációs beszéden/videón kívül készíthetünk pozitív posztert, valamint kártyákat is, amin különböző pozitív szavakat, vagy cselekvéseket tüntethetünk fel. Minden nap végén együtt fedezzünk fel gyermekünkkel egy új kifejezést, mondjuk el neki, hogy mit jelent, társítsunk hozzá napi tevékenységeket, amiket később ő maga is beépíthet a rutinjába. Emellett legyen egy olyan poszterünk/kártyánk is, ahol a dühét tudja kifejezni a gyermek valamilyen módon. Készíthetünk akár egy kereket, amin különböző feszültséglevezető cselekvések vannak, amikkel együtt túljuthatunk a nehéz perceken.
Ami viszont mindennél fontosabb az, hogy szeressük a gyermekünket. Ez minden érzelem alapja, ha ennek a hiányát megérzi, akkor ő sem lesz túlságosan pozitív, és természetesen mi, szülők is elkezdünk aggódni és gondolkozni, hogy vajon mi lehet a probléma. Ezek a pozitív megerősítést segítő videók jó alapok lehetnek minden kezdő és haladó szülő számára, a többi már csak rajtunk múlik!
Indexkép: krakenimages/unsplash.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)