SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhességi cukorbetegség

Családinet [cikkei] - 2013-02-20
 [X]

A terhességi cukorbetegséget általában elegendő diétával és testmozgással kezelni, szülés után magától " elmúlik". A gyógynövények közül az erdei szederlevél segíthet a kívánt vércukorszint elérésében. Napi egy csészével kell inni belőle étkezés előtt.

A terhességi cukorbetegség azt jelenti, hogy a terhesség alatt a várandós kismamának nem kívánt mértékben megemelkedik a vércukor szintje. Ez az állapot is a 2-es típusú cukorbetegséghez hasonlít, mivel az inzulin elválasztás-beépülés együttes folyamatát érinti.

A szülésután általában elmúlik, visszaáll az egészséges állapot, de azért érdemes időközönként ellenőrizni a cukorszintet.

Mitől alakul ki? A terhesség alatt megnő az ösztrogén és a progeszteron hormon termelése, ami a zsírszövetek szintézisét befolyásolja, így a szervezet rezisztenssé válik az inzulinra. Gyakran csak a terhesség 6. hónapjában alakul ki, mert ekkor növekszik meg jelentősen az említett hormonszint.

Kezelése:
Többnyire elég diétával és megfelelő testmozgással csökkenteni a vércukor szintjét.
Ha ez mégsem hozza meg a kívánt eredményt, az orvos inzulin bevitelt ajánl, mely szigorú és rendszeres cukormérést igényel. Tablettát a magzatra gyakorolt nem kívánt mellékhatások miatt ilyenkor nem adnak.

Kezelés gyógynövényekkel:
A gyógynövényekkel kapcsolatban óvatosságra intjük az anyukákat, hiszen a magzatnak
nincs különálló vérkeringése, a baba az édesanya vérkeringésébe kapcsolódva jut táplálékhoz, oxigénhez. Így közvetlenül szívja fel az anya vérén keresztül mindazt, amit a mama fogyaszt, ezért bizonyos gyógyteákat nem ajánlunk.
Ezen okból nem javasoljuk a terhesség és szoptatás alatt a Diabess-Györgyteát, Szabó György, a bükki füvesember teakeverékét (bővebb információ: www.diabess.hu), melyet a cukorbetegség kezelésére állított össze. Azonban helyette nyugodtan iható a vércukor szintet csökkentő szederlevél tea napi egy csészével étkezés előtt.

Lopes-Szabó Zsuzsa fitoterapeuta

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja