SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Meddőség: áldatlan állapot vagy termékeny időszak?

Gyetvai Viktória [cikkei] - 2011-07-18
Tiéd a választás! Lehetőség, hogy kapcsolatba lépj Önmagaddal!

Meddőnek lenni. Az embernek - szó szerint - még a víz is lecsorog a hátán, ha ezzel próbálják stigmatizálni, vagy béklyóba kötni. Nem könnyű helyzet, de nem is megoldhatatlan!

Nagyon fontos, hogy az ezzel megrémített személy, ne engedje, hogy hatalmába kerítse mindaz, amit egy ilyen diagnózis esetén tapasztal.

A transzperszonális pszichológia a nyugati pszichológiát ötvözi a keleti bölcselettel. Krízisekre koncentrál, melyek megterhelik az ember életét. Mint transzperszonális pszichológiai terapeuta azt vallom, hogy e nehézségeket érdemes megragadni, saját hasznunkra, fejlődésünkre fordítani. A problémák mélyére hatolva, megtalálható a megoldásuk is. Hasonlattal élve olyan ez, mint ahogy vízbe merül az ember: egyre mélyebbre süllyed, ám egy idő után a víz felhajtó ereje nem engedi a további merülést, és a víz felszínére, sőt a fölé repít. Ez igaz meddőség esetében is. Ha vesszük a bátorságot és lemerülünk a probléma mélyére, ha válaszokat keresve kérdéseket teszünk fel saját magunk számára, ha bevállaljuk önmagunk vizsgálatát, lehetőségünk adódik egy teljesebb élet megélésére, GYÓGYULÁSRA, a személyiség fejlődésére. Terápiában segítem, hogy a mindenkiben létező belső öngyógyító erő felébredjen. Vétek feladni a küzdelmet az egészségért, a lelki békéért!

Megdöbbent, hogy a meddőséggel fogalakozó cikkek, ill. fórumok, mily mértékben támaszkodnak a biológiára, azaz az emberi test gyógyítására. Figyelmen kívül hagyják azt, hogy az embernek van még (legalább) két dimenziója: a lelki, valamint a szellemi része.

A meddőség okait kutatva az a meglátásom, hogy jóval nagyobb mértékben befolyásolja az egyénnek milyen a lelki állapota, vagy az adott életszakaszához, valamint a környezetéhez való viszonya. Ezen területeket vizsgálva-kutatva igenis megtalálhatók olyan konfliktusok, el nem temetett, fel nem dolgozott, elfedett traumák, problémák, melyek megakadályozzák a megtermékenyülést, ami nem más, mint két sejt találkozása és egybeolvadása.

E két sejt bár részben a végtelenből érkezik, de egy Nő és egy Férfi közvetítésével. E két emberi lény pedig mindent átad ennek a szabad szemmel láthatatlan, de a világot oly mértékben befolyásoló és meghatározó apró kis élőlénynek. Ha bármelyikük oldalán elakadás, gát jelentkezik, akkor a nő képtelen a sejtjét megnyitni a világmindenség felé, a férfi pedig képtelen sejtjével a behatolásra.



Én nem tudok mást tenni, mint saját életem tapasztalatára, valamint a gondolkodásomra, elkötelezettségemre és belső hitemre támaszkodva arra buzdítani mindenkit, keresse meg Belső Önmagát, és lépjen vele aktív, pillanatra kész kapcsolatba, mert a gyógyító erő bennünk van! Az önmagunkért való felelősség nem adható át semmiféle orvosnak, gurunak, külső vagy belső látónak. Szükség van a segítőkre, útmutatókra, vezetőkre. De a lépéseket minekünk magunknak kell megtennünk, hiszen a választás a miénk: a meddőség vajon áldatlan állapot vagy termékeny időszak?

Fotó: tanakawho:Calla lily in sepia

Meddőség: áldatlan állapot vagy termékeny időszak? Tiéd a választás! - 1. rész
Meddőség: áldatlan állapot vagy termékeny időszak? Tiéd a választás! - 2. rész
Meddőség: áldatlan állapot vagy termékeny időszak? Tiéd a választás! - 3. rész
Meddőség: áldatlan állapot vagy termékeny időszak? Tiéd a választás! - 4. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja