SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Társas játék a társasjáték

Szekeres Evelin [cikkei] - 2020-12-06
November közepén fedeztem fel újra azt a tényt, hogy megint beköszöntött a sötétség. Reggel még, délután pedig már sötét van odakinn. Nincs elég fény az ember életében, ezen felül jött ez a kijárási korlátozás is. Ráadásul hideg van. Viszont van egy bevált dolog, ami biztosan jókedvre derít ilyenkor.

A legtöbb ember munka után a családjával tölti idejét. Ha már mindenki elvégezte a házimunkát és a gyermekek is megírták az aznapi házi feladatot benn a házban egy idő után unalmassá válik a TV előtt ülni, vagy egész este a telefon képernyőjét nézni.  A gyerekek nem tudnak a sötét miatt kinn játszani az udvaron önfeledten, akkor éppen itt az idő leporolni a meglévő társasjátékokat. Írom is miért.

 

1. Élményt nyújt

A legfontosabb időtöltés egy ember életében a szeretteivel töltött idő és annak minősége. Az ember lelkileg egyaránt átélt élményei mélyebb hatást gyakorolnak a személyre, ami az eseményeket maradandó tartalommá alakítja. A játék során megélt érzések és hangulatok elraktározódnak az agyban, ami hosszú időn át az emberrel marad és akár átsegíti őt a nehéz napokon is.

 

2. Megtanít veszíteni, nem feladni és nyerni
 

Egy kalap alá veszem a fenti megnevezéseit az élet folyamatának, hiszen nem lehet elkülöníteni azokat egymástól. Valahol mindig összeérő helyzetekről beszélünk. A társasjáték során függünk társunk cselekedeteitől, ahogy a való életben is. Ám kizárólag önmagunk következő lépését tudjuk befolyásolni. Aki megtanulja irányítani saját életét és kezelni a sikereket és kudarcokat, az mindig képes lesz felállni és tovább indulni. A játékosok motivációját a pozitív tapasztalat adja, amivel képessé válnak több kompetenciával szembenézni a kihívásokkal. Habár az élet valójában nem ilyen egyszerű és nem is játék, azért itt gyakorolni még mindig élvezetesebb és kifizetendőbb.
 

3. A szeretet a legfontosabb

Nem csak játszani szükséges szeretettel, de élni is. A társas-, kártyajáték képes rádöbbenteni az embert mennyi szeretet lakozik önmagában és társaiban. Ha segítünk valakit vagy hagyjuk, hogy nekünk segítsenek, ha elnézzük neki, hogy sunyított, mind a szeretetünk jeleit továbbítja. A kedvességet, együttérzést, mások javára történő jóindulatú törődést. Ugyanúgy megtehetjük saját személyünkkel is. A pozitív érzelem használata és kifejezésre juttatása pedig elengedhetetlen a mindennapokban.

 

4. Nem éri meg csalni

Szokták mondani, hogy az igazság mindig győz. Mikor mennyi idő alatt, de mindig fény derül az igazságra. A hazugság és az átverés következményeit pedig muszáj vállalnunk, nem bújhatunk ki a felelősség alól, legalább is nem érdemes, mert a könnyebb utat választva nem biztos, hogy képesek leszünk ugyanolyan hatékony fejlődésre. Emellett valósághűen létezni és alkalmazkodni a környezethez alapvető igényünk.

 

5. Nézz előre

Játék közben tanuljuk meg a leghamarabb, hogy az ember jobban érvényesül az életben, ha nemcsak a következő lépését figyeli, de felkészül a többire is.

A társasjátékokban az a jó, hogy élvezzük minden percét, s ha még tanulunk is belőle valamit... nos, annál nem kell több! De ne feledjük el, a játék során nem tanulunk új dolgokat, csak előjönnek a már bennünk lévő személyiségjegyeink. Megismerni, élvezettel segíteni önmagunk és mások életét ajándék.

Éljünk vele!

Kép: Peggy Choucair képe a Pixabay -en.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja