SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karantén írások 1.

Kisiván Krisztina [cikkei] - 2020-04-15
Már ötödik hete, hogy otthonainkban kényszerültünk maradni.

Új időket élünk át mindannyian ezen a világon. A Covid 19 által okozott világjárvány hajdani életrendünk és -terünk kereteit változtatta meg. Bezárta az ajtókat és elszigetelődést, izolációt követel meg. Visszakényszerülünk saját kis világunkba. Át kell gondolnunk, hogyan vészeljük át, ki hogyan tűri a krízis állapotot, hogyan viseli el a bizonytalan jövőt. A most valósága felértékelődött. Jelenünk terheit kell megoldani.

Meg kell küzdenünk esetenként azzal a lelki „vírussal” is, amit a helyzet agresszív módon generál nekünk. Kilátástalanságunk belátásra buzdít, új magatartást követel meg a kommunikációnkban. A verbális és non-verbális közlésmódjaink jelentősége, amit magunk szórunk szét családunkban, zárt mikrovilágunkban napi szinten többször felbukkan. Ebben az izolált helyzetben a tehetetlenség miatti indulatok felfokozódnak és akár robbanáshoz is vezethetnek.

Most jött el az ideje annak, hogy megmutathassuk, kik vagyunk, igazából. Vagyis még milyenek is vagyunk legbelül. A szorongás, félelem, elkeseredés, felfokozott indulatosság a stresszhelyzetből adódik.

Ki a nemes szívű, emberséges, belátó, a mást segítő, megértő, szolidáris? Ki az, aki Te még vagy? A szíved, lelked igazi mélységében mi lakozik még?

Vegyünk hát erőt magunkon és tanuljuk meg kezelni! Gyakorolni kell! Igen! Most kell, nem később és nem lehetetlen. A stressz kezelését éppúgy tudatosan tanulnunk és gyakorolnunk kell, ahogyan a kerékpározást vagy egyéb más készséget. Ugyanúgy elsajátítható a tolerancia is.

Tegyük meg magunkért, családunkért és a jobb életminőségért, amire csak képesek vagyunk.

Saját lehetőségeimmel segítek, ami mindenkinek javára szolgálhat: a stressz kezelésében, a szorongás csökkentésében, jobb közérzet elérésében, a mentális zavarok, lelki fájdalmak (pl. alvászavar, félelem, irigység, tehetetlenség érzése, önértékelési problémák) csökkentésében és az önszabályozó képesség növelésében.

Én is készítettem szabad felhasználásra egy dokumentumot, a szeretetnyelv-tesztet, amelynek kitöltését a helyzeti feszültségek kezelésére, a családtagok közötti viszonyokra is lehet alkalmazni. A saját és mások mozgatórugójának megismerését és az önálló belső szabályozó képesség kialakítását teszi lehetővé. Segítő eszköze volt már több elkeseredett, feszült lelkiállapot rendezésének. Sok szeretettel ajánlom.

Kép: Anrita1705 / pixabay

Kisiván Krisztina


Kisiván Krisztina
life coach-mediátor-rajzvizsgálati szaktanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail: info@livecoach.hu
Honlap: www.livecoach.hu
Telefon: +36-70-628-2026
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja