SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 tipp a szünidő tartalmas eltöltéséhez

Illés Adrienn [cikkei] - 2020-07-13
Biztosan megterveztétek már ti is a nyaralást, de úgy gondolom, mindig jól jön egy kis segítség, ötlet, tipp és praktika. Íme, 5+1 tipp a szünidő minél tartalmasabb eltöltéséhez:

1. Hagyj egy kis időt a gyermekednek a feltöltődésre!

Ha meg tudod oldani, ne vidd rögtön táborba, ahogy kitör a vakáció. Sok iskolában eleve néhány nappal, héttel az utolsó iskolai nap után van az évzáró, érdemes ebben az időszakban kicsit „békén hagyni” a gyermekünket. Szüksége van arra, hogy elengedje és kipihenje az egész évi hajtást. Hadd aludja ki magát, ne kelljen sehova se időre mennie ebben a pár napban, főleg ne korán reggel! Hagyjuk, hadd ossza be egyedül az idejét, és foglalkozzon azzal, amivel szeretne.

 
2. Legyetek sokat a szabadban!

Elcsépeltnek hangzik, de igaz! Nem véletlenül nyáron van hosszú szünidő. Ilyenkor a legjobb az idő, gyönyörűen süt a nap, nő a fű, zöldellnek a fák, érnek a gyümölcsök. Engedd, hogy mindezt felfedezze! Menjetek vízpartra, kirándulni, hegyet mászni, kisvonatozni! Hidd el, nagyon sokat fog ezekből tanulni a gyermeked, és felejthetetlen közös élményeket szereztek együtt!

 
3. Főzzetek, süssetek közösen!

Szintén nagy élmény a gyerkőcnek, ha segíthet a sütésben, főzésben, és elmondhatja, hogy ő készítette az aznapi levest vagy sütit. Természetesen az év bármely szakában készíthetitek együtt az ételeket, de a szünidő arra is jó, hogy ilyenkor a gyermekek jobban el tudnak mélyedni bármiben. Engedd, hogy kiválogassa, megtisztítsa főzés előtt a rizst, beleöntse a hozzávalókat a mérőpohárba vagy a főzőedénybe, illetve megkevergesse a készülő ennivalót! Ha pedig még a finommotorikáját is fejleszteni szeretnéd, akkor készítsetek rengeteg gyúrható tésztát, például derelyét, nudlit, pogácsát vagy kókuszgolyót!

 
4. Osszátok be a kötelező olvasmányokat!

Házi feladatot a nyári szünidő idejére általában nem kapnak a gyerekek, de kötelező olvasmányt már lehet, hogy alsóban is. Ne hagyjátok ezek feldolgozását az utolsó pillanatra, főleg, ha olvasónaplót is kell hozzá vezetni. Érdemes július elejétől augusztus közepéig beosztani ezeket a könyveket. Természetesen az olvasás ne korlátozódjon csak a kötelező irodalomra. Ha a gyermeked szeret olvasni, engedd! Tudod, a tájékozottság manapság már fél siker, az információ pedig hatalom! 🙂

 
5. Fokozatosan szokjatok vissza a korai keléshez!

Ez a legnehezebb. Bár augusztus közepétől már egyre rövidülnek a nappalok, hamarabb sötétedik este, mégis nehéz becsalogatni és időben ágyba varázsolni a gyerekeket, hiszen még tart a szünidő. Pedig nagyon fontos, hogy időben visszaszokjanak a korábbi kelésre, hiszen ahogy beköszönt az ősz és véget ér a szünet, újra minden reggel időre be kell érni az iskolába. Érdemes az utolsó héten, ha megoldható, minden napra valami programot kitalálni, ami miatt a gyerkőcöknek fel kell kelni reggel. Lehet ez egy kirándulás, egy közös sütisütés vagy akár a nagyszülők meglátogatása. A lényeg, hogy legyen valami indok, ami miatt időben lefekszenek és másnap reggel korán fel tudnak kelni.

 
+1 tipp: A nyári szünidő nem csak a gyerekeké!

Nekünk, szülőknek is fontos a kikapcsolódás, feltöltődés, ami munka mellett persze nehezebb, de nem lehetetlen! Sokan időzítjük a szabadságunkat úgy, hogy a nyári szünetben egyszerre vesszük ki a legnagyobb részét, hogy minél több időt tölthessünk a gyermekeinkkel. Fontos a közös élmény, a minél több, együtt töltött, minőségi idő. Válasszuk meg úgy a nyaralási helyszíneket, hogy az számunka is feltöltődést jelentsen!

Forrás: suli360 blog

A www.suli360.hu weboldal azért jött létre, hogy megkönnyítse számodra az iskolakeresést és választást, illetve hogy a szülők is segítséget tudjanak nyújtani egymásnak ezekben a témákban.

Suli360

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: JillWelington / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja