SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nagyszülő vagy tábor: nálad mi vált be?

Illés Adrienn [cikkei] - 2020-06-17
Idén minden eddiginél több volt a bizonytalanság a nyár szervezése körül, de végül engedélyezték a táborokat, és a nagyszülőkhöz is egyre bátrabban vihetjük a gyerekeket. Ti melyik megoldást szeretitek jobban?


Vajon a tábor a legnépszerűbb?

Végeztem egy kis közvélemény-kutatást két anyuka csoportban az egyik legkedveltebb közösségi média oldalon. Kíváncsi voltam rá, hogy a szülők hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét a nyári szünetben. Volt néhány előre megadott válaszlehetőség, például nagyszülők, tábor, babysitter, amiket hozzászólásban az anyukák kiegészíthettek, ha a rájuk jellemző választ nem találták.

Összesen több mint 300 anyuka válaszolt, ami bár nem tekinthető reprezentatívnak, mégis nagy valószínűséggel tükrözi a hazai óvodás-, iskoláskorú gyermekek szünidei elfoglaltságát.

 
A tábor is kedvelt, de a nagyszülők viszik a prímet

A legtöbben mindkét csoportban a nagyszülőket jelölték meg, mint a segítség elsődleges forrását. Utánuk a különböző táborok a legnépszerűbbek, illetve a kettő kombinációja. Néhányan jelezték, hogy a tábor értelmezésük szerint nem gyermekfelügyelet, sokkal inkább élmény a gyerkőc számára. Ebben nyilván teljesen igazuk van, de vélhetően a nagyszülőkkel töltött idő is hasonlóan páratlan emlékeket, impulzusokat ad a gyerekeknek.

Legkevésbé a fizetett gyermekfelügyelet népszerű, a megkérdezettek édesanyák alig 5-6 százaléka veszi csak igénybe babysitter segítségét a nyár folyamán.

 

Vannak egyedi esetek is

Majdnem minden ötödik anyuka válaszolt úgy, hogy ő vagy kivette az egész nyarat, vagy egyéb módon oldja meg a gyerkőcök felügyeletét. Természetesen köztük vannak olyan édesanyák is, akik még otthon vannak a kisebbel, de sok egyedi megoldás is létezik tábor helyett.

Ahol még bölcsődés vagy óvodás a gyermek, ott egy rövidebb időszakot kell csak megoldani. Ki lehet használni, hogy ezek az intézmények többnyire „csak” 5 hétre zárnak be. Sőt, sokszor ezt az 5 hetet, vagy ennek egy részét még el lehet tölteni az éppen nyári ügyeletet biztosító bölcsiben, oviban is. Ebben az esetben azonban számolni kell azzal, hogy a gyermekünk valószínűleg senkit nem fog ismerni, és a környezet is idegen lesz a számára.

Olyan megoldás is van, hogy az anyukák összeállnak, és felosztják egymás között, mikor ki vigyáz a gyerekekre. Ez például osztálytársaknál vagy hasonló korú családtagoknál nagyon jó ötlet, a gyerekek mindig örömmel vannak együtt a barátaikkal, unokatesókkal.

Emellett sokan gyerkőc mellett, otthonról dolgoznak, ami nyilván nem egyszerű, de mégis több időt tudnak együtt tölteni. Sok anyuka pedig éppen azért lett vállalkozó, hogy az iskolai szünetekben meg tudja oldani a gyermekek felügyeletét. Néhányan az otthon végzett munka mellett még otthon is tanítják a gyerkőcöket. Nos, azt hiszem, ők az igazi szuper mamik.

Számos megoldás létezik tehát a tábor és nagyszülő kombón kívül is, de segítséget, ha csak néhány napra is, minden megkérdezett anyuka igénybe vesz.

Régen vajon hogy volt mindez? A Te szüleid hogyan oldották meg a nyári szüneteket, ki vigyázott rád, sokat voltál táborban? Örülnék, ha megosztanád velünk a saját emlékeidet is hozzászólásban!

Forrás: suli360 blog

A www.suli360.hu weboldal azért jött létre, hogy megkönnyítse számodra az iskolakeresést és választást, illetve hogy a szülők is segítséget tudjanak nyújtani egymásnak ezekben a témákban.

Suli360 blog

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: langll / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja