SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dióbél királyfi - karácsonyfadísz saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-12
Dióhéj-bölcsőben ringó Kisded is lehet a karácsonyfánk ékessége, de ajándékba adva is sok örömet szerezhet!

Először is, egy szép nagy dió kell hozzá, amit óvatosan kétfelé veszünk, a tetejénél kezdve, egy kés segítségével. (ezt még látni se lássák a gyerekek!) A dióbelet kiszedjük, puha szalmával kibéleljük és kész is a kicsi fekhely!

Válasszunk a diónk méretétől függően egy kis fagyöngyöt, fejecskének. Egy, kb. 3 centis hurkapálcát ragasszunk a gyöngyhöz, nyaknak és törzsnek. A barna fürtöket úgy készítettem, hogy tűbe fűztem egy hosszabb fonalat, aminek végét egy zsákvarró tűre tekertem sűrűn, fél centi, centi szélességben, majd óvatosan lehúzva a zsákvarró tűről a "fonalcsövecskét", áthúztam rajta a fonal másik végén lévő tűt, picit meghúztam, elvarrtam, és kész is lett egy fürt! Készítettem, még párat és felragasztottam a fejecskére. (7-8 fürt elegendő)
Szőke, vagy aranyhajú is lehet a Kisdedünk, vagy ügyes kezű nagymamák, kis főkötőt is horgolhatnak a babának!
Pici testnek keskeny anyagcsíkot tekerjünk fel a hurkapálcára, amíg kellő vastagságú nem lesz, végül valami csipkecsíkba, vagy díszesebb anyagba bugyoláljuk a babánkat.
A bélelt dióbölcső szembe lévő két belső széléhez egy szép szalag végeit ragasztjuk. A szalag olyan hosszú legyen, hogy később kényelmesen fel lehessen vele függeszteni a kis bölcsőt. (Hogy meg legyen az egyensúly, lehet, hogy nem pont a dióhéj középvonalába kell ragasztani a szalag végeit, hanem egy kicsit a fejrész felé eltolva, ha súlyosabb a fejecske, mint a törzs)


Most már betehetjük a Kisdedünket a bélelt dióbölcsőjébe!
Arcot is rajzolhatunk alkoholos filctollal a babának, én nem tettem, mert így mindig olyan arcocskája van, amilyen szeretettel nézek épp rá.


Örömteli készülődést és boldog Ünnepeket!

***

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja