SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megtanulható a gyertyaöntés

Családinet [cikkei] - 2005-12-08
Elérkezett az advent, amikor a legtöbb otthonban gyertyákat gyújtanak. Bár az üzletekben sokféle színű és formájú darab kapható, magunk is készíthetünk ízlésünknek megfelelőt. Nem kell hozzá más, csak némi alapanyag meg egy szabad délután.

Nehéz választani a boltokban kínált számtalan csodás színű és formájú darab közül. Ha van kedvünk, otthon is kipróbálhatjuk a gyertyaöntést. Hideg téli estéken jólesik belebámulni a táncoló lángocskákba, amelyek hangulatossá varázsolják a szoba minden sarkát. Gyertyából, mécsesből soha nem elég. A csonkig égett, elgörbült darabokat se hajítsuk a szemétbe, némi ügyességgel újjávarázsolhatjuk őket. A művelethez szükségünk lesz paraffinra vagy néhány használt gyertyára, kanócra, hurkapálcára, apró fémkarikákra, öntőformára, fémlábasra és konzervdobozra.

Először vizet forralunk a lábasban, és beleállítjuk a paraffinnal vagy maradék gyertyákkal megtöltött konzervdobozt. Míg a paraffin megolvad, készítsük elő az öntőformát. Ez lehet hőre nem lágyuló műanyag vagy konzervdoboz, illetve készen kapható forma.

A kanóc egyik végére kössünk nehezékként apró fémkarikát, a másik végét rögzítsük hurkapálcához, amit keresztbe helyezünk az öntőformán. Óvatosan öntsük a formába a megolvadt paraffint. Várjuk meg, míg megdermed, és teljesen kihűl. Végül húzzuk ki az öntőformából a kész gyertyát.

Hasznos trükkök, tippek, díszítő ötletek

  • Ha csíkos gyertyát szeretnénk, különböző színű paraffin-rétegeket öntsünk egymásra. Mindig várjuk meg az előző réteg dermedését.
  • A zselés gyertya öntési módja megegyezik a hagyományoséval. Annyi a különbség, hogy a zselét csakis üvegformába tölthetjük.
    Az öntőforma aljára száraz virágszirmokat, terményeket, kavicsokat vagy egyéb, nem éghető apróságokat szórhatunk dísz gyanánt.
  • Színezhetjük gyertyánkat különféle festékanyagokkal. Ha sötét színt szeretnénk, a kész gyertyát mártsuk a festékbe, akkor nem okozhat égési problémát a túl magas
    festéktartalom.

forrás: www.nana.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja