Megtanulható a gyertyaöntés
Nehéz választani a boltokban kínált számtalan csodás színű és formájú darab közül. Ha van kedvünk, otthon is kipróbálhatjuk a gyertyaöntést. Hideg téli estéken jólesik belebámulni a táncoló lángocskákba, amelyek hangulatossá varázsolják a szoba minden sarkát. Gyertyából, mécsesből soha nem elég. A csonkig égett, elgörbült darabokat se hajítsuk a szemétbe, némi ügyességgel újjávarázsolhatjuk őket. A művelethez szükségünk lesz paraffinra vagy néhány használt gyertyára, kanócra, hurkapálcára, apró fémkarikákra, öntőformára, fémlábasra és konzervdobozra.
Először vizet forralunk a lábasban, és beleállítjuk a paraffinnal vagy maradék gyertyákkal megtöltött konzervdobozt. Míg a paraffin megolvad, készítsük elő az öntőformát. Ez lehet hőre nem lágyuló műanyag vagy konzervdoboz, illetve készen kapható forma.
A kanóc egyik végére kössünk nehezékként apró fémkarikát, a másik végét rögzítsük hurkapálcához, amit keresztbe helyezünk az öntőformán. Óvatosan öntsük a formába a megolvadt paraffint. Várjuk meg, míg megdermed, és teljesen kihűl. Végül húzzuk ki az öntőformából a kész gyertyát.
Hasznos trükkök, tippek, díszítő ötletek
-
Ha csíkos gyertyát szeretnénk, különböző színű paraffin-rétegeket öntsünk egymásra. Mindig várjuk meg az előző réteg dermedését.
-
A zselés gyertya öntési módja megegyezik a hagyományoséval. Annyi a különbség, hogy a zselét csakis üvegformába tölthetjük.
Az öntőforma aljára száraz virágszirmokat, terményeket, kavicsokat vagy egyéb, nem éghető apróságokat szórhatunk dísz gyanánt. -
Színezhetjük gyertyánkat különféle festékanyagokkal. Ha sötét színt szeretnénk, a kész gyertyát mártsuk a festékbe, akkor nem okozhat égési problémát a túl magas
festéktartalom.
forrás: www.nana.hu
Közösségi hozzászólások: