SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts praktikus, jópofa kerti homokozót

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-08-14
Elsősorban ügyes kezű apukáknak érdemes megpróbálkozniuk az alábbi videón szereplő kerti homokozó megépítésével, de annak, aki kevesebb időt szánna rá, vagy nem igazán ért a fúrás-faragáshoz, mutatunk egy egyszerűbb verziót is.

Kerti homokozó paddal

Amire szükséged lesz:

  • méretre vágott deszkák
  • akkus csavarhúzó/kézi fúró
  • kézi csiszoló
  • tűzőgép
  • kátránypapír
  • festék (legjobb több színben)
  • festőhenger
  • jelölőzsinór
  • zsanér
  • homok
  • kilincs
  • biztosítófül
  • vízmérték

A homokozó keretének elkészítéséhez vágjuk méretre a deszkákat, majd csavarozzuk össze a négy nagyobb és néhány kisebb darabot.
A hosszú, vékony hasábokba vágott deszkákat csiszoljuk simára, ezekből lesz a pad. A kátránypapírt vágjuk akkorára, hogy pontosan illeszkedjen a homokozó széleihez, és tűzzük minden oldalát a kerethez. Ez lesz a homokozó alja, amelyre aztán a homok kerül.

A pad deszkáit fessük színesre. Rövidebb kereszthasábok segítségével hármasával csavarozzuk össze őket. További kisebb darabokból készítsünk nekik lábakat és karfákat. Hagyjuk megszáradni rajtuk a festéket.

A tervezett homokozó területét tisztítsuk meg a fűtől. A keretet helyezzük a területre a kátránypapírral lefelé. Helyezzük rá a pad deszkáit úgy, hogy mindkét oldalon a harmadik és a negyedik deszkát két-két zsanérral rögzítjük. Hajtsuk fel a belső három deszkát, majd szintén zsanérral rögzítsük hozzá a háttámlaként szolgáló három összecsavarozott darabot. A keret elhelyezésénél vízmérték segítségével ellenőrizhetjük, hogy vízszintes-e az elhelyezkedés - ha szükséges, akkor a megmaradt fadarabokkal tudjuk korrigálni.

Töltsük fel a homokozót homokkal, és ásó segítségével egyengessük el. A könnyebb kezelhetőség érdekében rögzítsünk hozzá kilincset és biztosítófüleket, amely segítségével lezárható az építmény. Így esténként a lehajtható padok megvédik a homokozót attól, hogy a macskák összepiszkítsák.


Egyszerű kerti homokozó sátorban

Ha nem vagy olyan ügyes, mint a videón szereplő apuka, megpróbálkozhatsz egy ugyanilyen hatékony „fapados” megoldással. A sátras homokozó pont olyan egyszerű, mint a neve is mutatja: egy sima kempingsátrat töltesz fel homokkal, amelyet használat után becipzározol, így védve a macskák éjszakai támadása ellen. 

Arra mindenképpen vigyázz, hogy jól szellőzzön a sátor, és ne engedd, hogy a gyerekek a hőségben magukra zárják, mert a napon hagyott sátorban ugyanolyan folyamatok zajlanak le, mint a bezárt autóban, amelyről ma már – remélhetőleg – mindenki tudja, hogy szó szerint életveszélyes.  
A jó idő elmúltával elég nehéz lesz a homokot kiszedni az építményből - a legjobb megoldás talán az lehet, ha a nagyját kilapátoljátok, majd ezt követi egy alapos porszívózás.

Jó játékot, vidám homokozást!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja