Így készíts praktikus, jópofa kerti homokozót
Kerti homokozó paddal
Amire szükséged lesz:
- méretre vágott deszkák
- akkus csavarhúzó/kézi fúró
- kézi csiszoló
- tűzőgép
- kátránypapír
- festék (legjobb több színben)
- festőhenger
- jelölőzsinór
- zsanér
- homok
- kilincs
- biztosítófül
- vízmérték
A homokozó keretének elkészítéséhez vágjuk méretre a deszkákat, majd csavarozzuk össze a négy nagyobb és néhány kisebb darabot.
A hosszú, vékony hasábokba vágott deszkákat csiszoljuk simára, ezekből lesz a pad. A kátránypapírt vágjuk akkorára, hogy pontosan illeszkedjen a homokozó széleihez, és tűzzük minden oldalát a kerethez. Ez lesz a homokozó alja, amelyre aztán a homok kerül.
A pad deszkáit fessük színesre. Rövidebb kereszthasábok segítségével hármasával csavarozzuk össze őket. További kisebb darabokból készítsünk nekik lábakat és karfákat. Hagyjuk megszáradni rajtuk a festéket.
A tervezett homokozó területét tisztítsuk meg a fűtől. A keretet helyezzük a területre a kátránypapírral lefelé. Helyezzük rá a pad deszkáit úgy, hogy mindkét oldalon a harmadik és a negyedik deszkát két-két zsanérral rögzítjük. Hajtsuk fel a belső három deszkát, majd szintén zsanérral rögzítsük hozzá a háttámlaként szolgáló három összecsavarozott darabot. A keret elhelyezésénél vízmérték segítségével ellenőrizhetjük, hogy vízszintes-e az elhelyezkedés - ha szükséges, akkor a megmaradt fadarabokkal tudjuk korrigálni.
Töltsük fel a homokozót homokkal, és ásó segítségével egyengessük el. A könnyebb kezelhetőség érdekében rögzítsünk hozzá kilincset és biztosítófüleket, amely segítségével lezárható az építmény. Így esténként a lehajtható padok megvédik a homokozót attól, hogy a macskák összepiszkítsák.
Egyszerű kerti homokozó sátorban
Ha nem vagy olyan ügyes, mint a videón szereplő apuka, megpróbálkozhatsz egy ugyanilyen hatékony „fapados” megoldással. A sátras homokozó pont olyan egyszerű, mint a neve is mutatja: egy sima kempingsátrat töltesz fel homokkal, amelyet használat után becipzározol, így védve a macskák éjszakai támadása ellen.
Arra mindenképpen vigyázz, hogy jól szellőzzön a sátor, és ne engedd, hogy a gyerekek a hőségben magukra zárják, mert a napon hagyott sátorban ugyanolyan folyamatok zajlanak le, mint a bezárt autóban, amelyről ma már – remélhetőleg – mindenki tudja, hogy szó szerint életveszélyes.
A jó idő elmúltával elég nehéz lesz a homokot kiszedni az építményből - a legjobb megoldás talán az lehet, ha a nagyját kilapátoljátok, majd ezt követi egy alapos porszívózás.
Jó játékot, vidám homokozást!
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: