SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Decoupage minden felületre

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-26
A szalvétatechnika segítségével egyszerűen és gyorsan varázsolhatjuk újjá régi lámpánkat, készíthetünk képeket, s felújíthatjuk vászon táskáinkat vagy ruháinkat.
Decoupage minden felületre

Textil decoupage

Kellékek:

  • Decoupage ragasztó
  • Tiszta, természetes alapú anyag
  • Szalvéta
  • Táblakréta, vagy kimosható ceruza
  • Ecset

Az anyagot (ruha, terítő, táska vagy textilanyag) először mossuk ki, majd alaposan öblítsük át, hogy ne maradjon benne vegyszer. Száradás után vasaljuk simára a felületet. A szalvétából vagy papírból vágjuk ki a mintát, amit a textilre szeretnénk ragasztani. Rajzoljuk körbe táblakrétával, vagy könnyen kimosható ceruzával, s a körberajzolt terület belsejét kenjük be decoupage textilragasztóval. (Ez a textília túloldalára is átüt, tehát ha pólóra, vászon szatyorra ragasztjuk a mintát, helyezzük fóliát a két réteg közé! )

Helyezzük rá a körbevágott mintát a ragasztóval bekent területre, s az ecset segítségével óvatosan simítsuk el. Kenjük át még egyszer a textil ragasztóval, majd 24 órán át hagyjuk száradni. Másnap a hátoldalán átvasalhatjuk. Az így elkészített anyag csak langyos vízben, kézzel mosható!


Általános szalvétatechnika

Kellékek:

  • Decoupage ragasztó
  • Natúr dísztárgy (hungarocell, képkeret, gipszöntött forma, natúr fa, stb.)
  • Szalvéta, vagy már papír alapú kép
  • Ecset

Szalvétatechnika segítségével szinte bármilyen felületet díszíthetünk; fát, hungarocellt, agyagot, viaszt vagy textilt. Felülettől függően más-más, a hobbiboltokban kapható ragasztóra lesz szükségünk.

Amennyiben a dísztárgyat szeretnénk színesebbé tenni, (pl. gipszöntött képkeret), először fessük be a kívánt színre, majd hagyjuk teljesen megszáradni. Ezután vágjuk ki a szalvétából/papírból a kívánt formát, s helyezzük rá a felületre. Rajzoljuk körbe, s ragasztózzuk be az adott területet. Ezután helyezzük rá a kivágott formát, s ecset segítségével belülről kifelé simítsuk el, hogy ne ráncosodjon. Ha a ragasztás megszáradt, kenjük át még egyszer.

Ha képünket fényesebbé tennénk, használjunk hobbi-boltokban kapható decoupage lakkot. Csillogóbbá is tehetjük a képet, ha a rákent lakkra csillámport szórunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja