Nyári ablakdíszek - Megcsillanó napocska
- 2010-07-23
Az ablakdíszek a szélcsengők optikai megfelelői, és sokszor a két elem kombinációjaként kerülnek az ablakok elé. Lássunk néhány ötletet.
Ablakdíszként leginkább színes átlátszó, fényvisszaverő, vagy festett, az üveg belsejére lógatott, illetve tapasztott díszeket szoktunk használni. Ilyen célra nagyon alkalmasak például
- a gyerekek által kedvelt üvegmatricák is
- az ablak elé damilra, vagy szalagra lógatott különféle formák
A most elkészítendő ablakdekoráció akkor igazán látványos, amikor a napfény sugarai épp áthatolnak a napkorong lyukain.
Hozzávalók:
- Színes kartonlap vagy színes hullámpapír, esetleg színes papírral bevont hullámkarton.
- Faliújság tű a lyukasztáshoz
- Vékony damil vagy cérna
Elkészítés:
- Tetszőleges méretben a Napot, vagy rajzolj egy saját formát. Ha a környezetre is gondolsz, egyik oldalán már nyomtatott papírt használj erre a célra.
- Vágd ki, helyezd a kartonlapra, ceruzával rajzold körbe, majd vágd ki az alakot. Kivágás után óvatosan radírozd le a ceruza nyomait - vigyázz, nagyon könnyen gyűrődik!
- Egy - akár hullámkarton - alátéten lyukasztgasd át a kartont tetszésed szerinti mintában, pl. sugárirányban, spirál- vagy görbe vonalak mentén. Igyekezz egyenletes távolságban, egyform méretű lyukakat csinálni.
- Ha nem akarod a véletlenre bízni a lyukak vonalrendjét, a vágósablonon előre tervezd neg a lyukasztást. Erősítsd a vágósablont a lyukasztáshoz a kivágott napformára, és a két réteget egyszerre szúrd át.
- A lyukakat lehet, hogy tágítani kell majd, ehhez nagyon jó alátét egy törülköző több rétegben összehajtva.
- Ha a nap sugarainak hegye a lyukasztás során meghajlott, ellenkező irányba történő óvatos hajtásal, vagy ha másképp nem megy, langyos vasalóval próbáld kiegyenesíteni. Ne azon az oldalán vasald, ahonnan a tűt beszúrtad! A munkadarab vasalása előtt egy a munkadarabbal azonos minőségű papíron próbáljuk ki a vasalást, nehogy a fáradságos munkánk tönkremenjen. A vasalást ényes felszínű papírhoz, illetve színes hullámkartonhoz semmiképp nem ajánljuk!)
- Ha színes papírral bevont hullámkartonnal dolgoztál, a munkadarab éleit javasoljuk átlátszó ragasztószalaggal ragaszd át.
- Ha kész vagy, az egyik lyukon fűzz át egy damilt vagy egy fehér cérnaszálat, és lógasd a napsütötte ablakod elé.
Variációk:
- Ha kisebb méretben vágod ki a Napot, akkor vágj ki többet, és lógasd egymás alá. Többféle méretet is kivághatsz. Takarékoskodhatsz a papírral, ha a papíron úgy helyezed el a mintaformát, hogy a körberajzolt napok közel legyenek egymáshoz, sőt majdnem érinthetik is egymást. Így több csillagot tudsz kivágni ugyanannyi papírból, illetve a maradék is felhasználható később máshoz.
- Ha Hold alakot készítesz, a hullámpapírt alufóliával is bevonhatod.
Jó alkotást!
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Fűzőcske, de okosan 1. - Mobilékszerek
Következő hír
Hogyan segíthetjük gyermekünk rajzfejlődését? - 1. rész
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Közösségi hozzászólások: