SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyári ablakdíszek - Megcsillanó napocska

- 2010-07-23
Az ablakdíszek a szélcsengők optikai megfelelői, és sokszor a két elem kombinációjaként kerülnek az ablakok elé. Lássunk néhány ötletet.

Ablakdíszként leginkább színes átlátszó, fényvisszaverő, vagy festett, az üveg belsejére lógatott, illetve tapasztott díszeket szoktunk használni. Ilyen célra nagyon alkalmasak például

  • a gyerekek által kedvelt üvegmatricák is
  • az ablak elé damilra, vagy szalagra lógatott különféle formák

A most elkészítendő ablakdekoráció akkor igazán látványos, amikor a napfény sugarai épp áthatolnak a napkorong lyukain.

  Lyuggatott napkorongHozzávalók:

  • Színes kartonlap vagy színes hullámpapír, esetleg színes papírral bevont hullámkarton.
  • Faliújság tű a lyukasztáshoz
  • Vékony damil vagy cérna

Elkészítés:

  • Tetszőleges méretben a Napot, vagy rajzolj egy saját formát. Ha a környezetre is gondolsz, egyik oldalán már nyomtatott papírt használj erre a célra.
  • Vágd ki, helyezd a kartonlapra, ceruzával rajzold körbe, majd vágd ki az alakot. Kivágás után óvatosan radírozd le a ceruza nyomait - vigyázz, nagyon könnyen gyűrődik!
  • Egy - akár hullámkarton - alátéten lyukasztgasd át a kartont tetszésed szerinti mintában, pl. sugárirányban, spirál- vagy görbe vonalak mentén. Igyekezz egyenletes távolságban, egyform méretű lyukakat csinálni.
  • Ha nem akarod a véletlenre bízni a lyukak vonalrendjét, a vágósablonon előre tervezd neg a lyukasztást. Erősítsd a vágósablont a lyukasztáshoz a kivágott napformára, és a két réteget egyszerre szúrd át.
  • A lyukakat lehet, hogy tágítani kell majd, ehhez nagyon jó alátét egy törülköző több rétegben összehajtva.
  • Ha a nap sugarainak hegye a lyukasztás során meghajlott, ellenkező irányba történő óvatos hajtásal, vagy ha másképp nem megy, langyos vasalóval próbáld kiegyenesíteni. Ne azon az oldalán vasald, ahonnan a tűt beszúrtad! A munkadarab vasalása előtt egy a munkadarabbal azonos minőségű papíron próbáljuk ki a vasalást, nehogy a fáradságos munkánk tönkremenjen. A vasalást ényes felszínű papírhoz, illetve színes hullámkartonhoz semmiképp nem ajánljuk!)
  • Ha színes papírral bevont hullámkartonnal dolgoztál, a munkadarab éleit javasoljuk átlátszó ragasztószalaggal ragaszd át.
  • Ha kész vagy, az egyik lyukon fűzz át egy damilt vagy egy fehér cérnaszálat, és lógasd a napsütötte ablakod elé.

Variációk:

  • Ha kisebb méretben vágod ki a Napot, akkor vágj ki többet, és lógasd egymás alá. Többféle méretet is kivághatsz. Takarékoskodhatsz a papírral, ha a papíron úgy helyezed el a mintaformát, hogy a körberajzolt napok közel legyenek egymáshoz, sőt majdnem érinthetik is egymást. Így több csillagot tudsz kivágni ugyanannyi papírból, illetve a maradék is felhasználható később máshoz.
  • Ha Hold alakot készítesz, a hullámpapírt alufóliával is bevonhatod.  


Jó alkotást!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja