SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csomózott karkötők

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-08-27
Ügyeskezű kamaszlánykák ezzel a technikával remekbe szabott, egyedi karkötőket tudnak maguknak készíteni! Ajándéknak - anyunak, barátnőnek - is remek ötlet! Nem kell hozzá más, csak fonal, olló, biztosítótű vagy ragasztószalag és egy csepp türelem.
Csomózott karkötők

A karkötőcsomózás egy nagyon egyszerű technika, az alapok elsajátítása után szinte bármit megcsomózhatsz magadnak. Csomózhatsz könyvjelzőt, övet, fülbevalót, gyűrűt, mobiltartót, tarisznyát, képkeretet... - csak engedd el a fantáziád!
De kezdjük az alapokkal - egy egyszerű háromszálas karkötővel:

Amire szükséged lesz:

  • 60 cm pamutfonal 3 féle színben (lehet klasszikus hímzőfonal (gyöngyfonal) is, csak az a lényeg, hogy ne bolyhosodjon)
  • olló
  • biztosítótű, vagy ragasztószalag


Vágj le a három féle színű fonalból 60-60 centit (ha felnőttnek készül a karkötő, akkor 90 centit). Fogd össze a hármat és köss csomót 5 centire a végétől.
A fonalakat a csomónál rögzítsd az asztallapra celluxszal, vagy biztosítótűvel kárpithoz, vagy mondjuk a farmerod szárához.

És most kezdődhet a csomózás:
A csomózott holmik alapvetően négy csomó variálgatásából állnak. Minden csomóhoz két szálra van szükségünk, az egyik a főszál, a másik a mellékszál. A mellékszálat kifeszítjük, és a főszállal pedig két csomót un. duplacsomót kötünk rá.
A képen látható egyszerű csíkos karkötők balról jobbra kötött csomókkal készültek:


Ennél a csomófajtánál a mellékszálat (sárga) bal kezünkkel kifeszítjük, a főszálat (piros) jobb kezünkkel balról jobbra a sárga fonal fölé fektetjük, átvezetjük mögötte, a belőle képzett hurkon áthúzzuk előre, aztán feltoljuk szorosan a sárga szál tövébe, és meghúzzuk. Az első lépést megismételjük, hogy duplacsomónk legyen. A mellékszál (sárga) végig kifeszítve marad, csak a főszál (piros) mozdul el rajta, felfelé és jobbra húzzuk. És kész is az első duplacsomónk! Ha jól csináltuk, akkor a két szál helyet cserélt egymással.

Most a kék színű fonal lesz az új mellékszálunk, erre kötjük a piros színű főszállal duplacsomónkat. Elkészült az első sor.

Ennél a csomózásnál balról jobbra haladunk, így mindig a bal szélső szín lesz a főszál - most a sárga. A következő szál (kék) lesz a mellékszálunk. Kössünk rá duplacsomót! A következő a piros fonal lesz, arra is kössünk duplacsomót - és kész is a második sorunk: egy piros és egy sárga. Ha jól csináltuk, akkor mostanra a kék színű fonal került a bal szélre, így előlépett főszállá. A piros a következő - ő lesz most az első mellékszál, amit ebben a sorban a sárga követ. Kössünk mindkettőre duplacsomót a kékkel. És kész a harmadik sorunk. Folytassuk a munkát szépen színenként mindig balról jobbra haladva.
Ha már elég hosszúnak ítéljük meg a karkötőt, akkor vágjuk le a szálakat a csomózástól 5 centire, fonjuk be egyszerű hármasfonattal, és a legeslegvégére kössünk egy csomót, majd bontsuk ki a lecelluxozott vagy biztosítótűvel rögzített csomót is és azt a végét is hasonlóképp fonjuk meg, lássuk el csomóval. És kész is van! Anya már föl is kötheti a csuklódra.

10-12 vagy akár még több szállal is nekiállhatsz egy szélesebb karkötőnek is. Csak arra ügyelj, hogy ennél a csomózásnál mindig balról jobb felé haladj, a bal szélső szál lesz a főszál a következők a mellékszálak, amíg ki nem jutsz azzal a színnel a jobb széléig, akkor a soron következő bal szélső szál lesz a főszál.

Jó munkát!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja